Drsný Lee Westwood: Tiger Woods je pohromou USA týmu

22.09.2016 | Dagmar Dandová | publikováno v rubrice Novinky, Turnaje, V zahraničí
A A A

lee westwoodLee Westwood (43) si myslí, že kapitán David Love III udělal velkou chybu, když Tiger Woodse jmenoval svým zástupcem na Ryder Cup. Anglický golfista tvrdí, že toto rozhodnutí může celý americký tým sestřelit. Vzhledem k tomu, že evropský výběr vyhrál Ryder Cup již třikrát za sebou, další prohra by mohla být pro Američany celkem zdrcující.

Westwood, který na hřišti poslední dobou nepředvádí žádné mimořádné výkony, se rozpovídal o tom, proč si myslí, že zapojení vítěze 14 majorů do Ryder Cupu není dobrý nápad.

2015 U.S. Open„Nevím, jaký bude mít vliv to, že se kolem bude potulovat Tiger,“ uvedl 43 letý anglický golfista a dodal: „Zámořský tým vždycky bojoval s tím najít pro něj důstojného partnera. A to může mít znovu negativní vliv na celkovou atmosféru ve skupině. Lidé dělali vždycky všechno možné jen proto, aby se Tigerovi vyrovnali, ale to moc dobře nejde. Možná to nyní bude jiné, když nehraje, ale je poradcem…. Kdo ví?“

Ve čtvrtek se hraje poslední turnaj z FedEx Cup Playoffs a uvidí se, kdo zaskoruje a dostane bonus 10 milionu dolarů. A podle výsledků se také kapitán David Love III rozhodne, komu dá poslední divokou kartu do USA týmu na Ryder Cup 2016. Zatímco evropský výběr je dávno kompletní, Američané se pokouší vymýšlet stále nějakou strategii. A už 30. září se uvidí, kdo v Hazeltine zaskoruje.