Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Dramatický boj mid-amatérů ve Slavkově

26.07.2004 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Mid-amatérská túra vstoupila do své druhé poloviny a pomaličku si všichni hráči začínají počítat své body v žebříčku. V pátém turnaji serie, který zavedl hráče na moravskou půdu do Golf Clubu Austerlitz, si již mohli někteří zajistit dostatečný bodový náskok a v klidu se těšit na Masters a příští sezonu. Poklidné ráno a nezvyklé bezvětří jako by chtělo naznačit, že se vlastně nic dramatického neděje a že všichni, kteří přijeli na výborně připravenou slavkovskou osmnáctku, si vychutnají pohodový pátek a zkusí sundat nějakou tu desetinu ze svého hendikepu. Skoro to tak vypadalo, až do chvíle , kdy se na on-line leaderboardu objevila zajímavá čísla po 9. jamce. Nebylo by to nic divného, kdyby šlo o papírové favority, ale tato túra již několikrát ukázala, že vyhrávat nemusí pořád jen dva nebo tři hráči. Špička startovního pole byla opravdu silná, byli zde oba medailsté z nedávného Czech Mid-Amateur Open Championship 2004 a také Mikuláš Ordnung si udělal čas a odpaloval v prvním flightu. Určitě netušil, že ho čeká drama, na které jen tak nezapomene. Když jako první odevzdával se svými spoluhráči Radkem Votrubou a Alanem Babickým scorecard s výsledkem 77 určitě netušil, že se mu odpoledne poněkud protáhne. Po zjištění, že Jan Schovánek Sen. prošel první devítku +1, začal lehce přemýšlet o tom, že by mu těch 77 nemuselo stačit. Mezitím semilský matador přezdívaný „indian“ bojoval s vodní překážkou na poslední jamce a nešťastný „dabláč“ ho připravil o jisté první místo. Také on zapsal velmi hezkých 77 a bylo jisté, že budeme svědky prvního letošního play off. Už to vypadalo, že na jamku č.1 půjdou pouze Ordnung a Schovánek, jenomže ostravský bojovník Jirka Blažek donesl také 77, když prošel druhou půlku „v paru“, a tak k již zmíněné dvojici přibyl i on. To tady opravdu již dlouho nebylo ! Hráči si dali jen lehké občerstvení, pár cvičných patů a jamka č.1 byla již lehce obležena spoluhráči, kteří se přišli podívat, jak takové play off vypadá.

Je hrozně smutné, že právě zmiňovaní medailisté z mezinárodního šampionátu nenašli v sobě tu slušnost, ale hlavně úctu ke spoluhráči a zcela nesportovně ignorovali vzniklou situaci. Jeden odjel a druhý si šel raději čipovat, i když dobře věděl, že u jamky č.1 už stojí početná skupina „těch slušných“. Je to opravdu velmi smutné a byl jsem chováním těchto hráčů překvapen. Byl bych moc zvědav na jejich reakci, kdyby jim při předávání cen při mezinárodním šampionátu tleskali pouze funkcionáři ČGF. Doufejme, že tato sobeckost co nejdřív z našich turnajů zmizí.

Play off

Jamka č.1 - První drive si vylosoval Jirka Blažek, jeho míč končí v semiroughu za vodní překážkou. Mike a Honza v pohodě na fairway. Honza poněkud kratší než Mike, 210 m do greenu, bere dřevo trojku a míč po dobré ráně leží na greenu. Jirka Blažek železem z roughu se smůlou končí v bunkeru vpravo vedle greenu. Mike zkušeně železem na green 6 metrů od fangle. Jirka Blažek výborně vyhrává z bunkeru a leží 5 metrů, patuje a dává ! Birdie ! Honza jisté dva paty, birdie ! Mike eagle pat míjí o pár centimetrů, birdie ! Všichni birdie !


Jamka č.2
– Jirka Blažek drive v pohodě na fairway, Honza trochu kratší, v roughu, Mike přímo směr fangle, míč končí 20 m před greenem. Honza příhravá na green, 4 metry. Jirka příhra také v pohodě, 6 metrů. Mike čipuje na jistotu nízkou ránou, míč roluje a zastavuje se 8 metrů za jamkou. Mike důkladně měří a měří a dává ! Birdie ! Jirka Blažek měří a dává ! Birdie ! Honza také měří a dává ! Birdie ! Všichni birdie !

Jamka č.18 – Jirka drive lehce vpravo, končí v bunkeru. Honza drivuje před bunker a Mike také vpravo bunker. Honza železem přesně na jamku, ale míč končí za greenem. Jirka vyhazuje ránu vpravo a končí téměř u cesty za odpalištem jedničky. Mike v pohodě přihrává, míč končí za jamkou před greenem. Jirka dává životní pitch a míček leží 2 metry. Honza bravůrní chip, míček leží 3 metry. Mike patuje na birdie, míček líže hranu, par. Honza měří a dává ! Par ! Jirka měří a dává ! Par ! Všichni par !

Jamka č.1 – Jirka drive bez problémů fairway, Honza také, Mike drivuje zcela bezchybně, „fairway mitte“. Honza zatahuje druhou ránu vlevo do bunkeru. Jirka jako by opisoval, to samé, vlevo semirough. Mike s ledovým klidem, železo šestka, 3 metry od fangle. Honza z bunkeru krátký. Jirka čipuje, míček končí 2 metry od jamky. Mike opět měří a dává !!! Eagle !!! Tak to tu ještě nebylo !!! Za čtyři jamky minus čtyři !!!

Mikuláš sklízí dlouho trvající potlesk a blahopřání od spoluhráčů. Neuvěřitelné drama končí. To byla vizitka hráčů „midů“ ! Jirka Blažek i Honza Schovánek si zaslouží obrovskou pochvalu za předvedený výkon. Ani jeden z nich nedal svou kůži zadarmo. Vítěz Mikuláš Ordnung předvedl golf té nejvyšší kvality a zcela po právu vítězí. Obhajoba titulu absolutního vítěze se mu velmi přiblížila. Tak uvidíme.

Ještě abychom nezapomněli na naše dámy. Pro vítězství si došla Helena Janoudová (RGCML) výkonem 85, stříbro bere Eva Schovánková za 90 a bronz Eva Tichá, která skončila o ránu hůř.

Takový byl pátek „midů“ na Slavkově. Hráči teď mají týden pauzu, příští víkend je čeká premierové mistrovství „dvojic“ v Šilheřovicích a pak dvojturnaj Karlovy Vary a Cihelny, 8. a 9.8. Potom už se bude jen a jen počítat………….
[Gallery not found]