DJ už není sám ve vedení v Atlantě

23.09.2016 | Dagmar Dandová | publikováno v rubrice Novinky, Turnaje, V zahraničí
A A A

Hřiště East Lake GC Atlanta, GA, USA • Datum: 22.-25. 9. 2016 • Dotace: 8,5 milionu dolarů • Pro vítěze 1,53 milionu korun  FedExCup body: 2 000

Finálový turnaj FedEx Cup Playoffs je tady. Účastní se ho pouze 40 nejlepších hráčů. V čele žebříčku je Dustin Johnson, za ním Patrick Reed a na 3. místě je Adam Scott.

FedEx Cup 

3.kolo

Leaderboard

Po 54 jamkách je Dustin Johnson sice stále ve vedení Tour Championship, ale už není sám. První příčku dělí s Kevinem Chappellem, který stále čeká na svůj první titul z PGA Tour. Oba mají skore -8.

Chappell se díky svému umístění dostal po sobotním kole v žebříčku FedEx Cupu na předpokládanou 2. pozici, oficiálně je na patnátce. Aby získal bonus 10 milionů dolarů, musí v East Lake vyhrát a doufat, že DJ skončí minimálně na 9. pozici, aby získal převahu bodů. To ale není moc pravděpodobný scénář.

I kdyby Johnson vedení neudržel, musel by v poslední rundě na hřišti East Lake dělat hodně velké chyby, aby klesl o nějakých osm míst dolů. Možné to sice je, ale spíš to vypadá na souboj o pohádkovou finanční prémii mezi DJem a Rory McIlroyem.

McIlroy je na děleném 3. místě, dvě rány za lídry. Rodák ze Severního Irska je ve FedEx Cupu na 6. místě. V podstatě jde o to, že většina hráčů v Atlantě okolo TOP desítky doufá, že nejen že vyhrají, ale i že Dustin Johnson bude v neděli chybovat.

2. kolo

 

Dustin Johnson si v pátek v Atlantě zapsal 67 úderů (-3) a s celkovým skore -7 je ve vedení Tour Championship s náskokem jedné rány.

DJ vyhrál v posledních osmi startech hned tři turnaje a to major  US Open, World Golf Championships-Bridgestone Invitational a BMW Championship.  Pokud svůj čtvrtý titul získá právě v East Lake, nejen že vyhraje FedEx Cup, ale stane se i hráčem roku PGA Tour.

Na 2. příčce je Kevin Chappell s -6 (66, 68 ran). Třicetiletý kalifornský rodák stále čeká na své první vítězství na PGA, zatím má doma „jen“ titul z Web.com Tour a to z roku 2010 Fresh Express Classic at TPC Stonebrae.

Chappell letos skončil na PGA celkem třikrát na druhém místě: jednou se umístil na stříbrné příčce  za Kevinem Kisnerem na RSM Classic a dvakrát za světovou jedničkou Jasonem Dayem na Arnold Palmer Invitational a na The Players.

„Yeah, vypadá to, že se budu muset postavit do pole proti nejžhavějšímu hráči sezony. Ale slibuji vám, já si Dustina ohlídám,“ řekl Chappell a dodal: „DJ je právě teď nejlepším golfistou na tour a pro mě to je příležitost, abych zjistil, jak na tom moje hra vlastně je.“

A na trojce v East Lake jsou se skore  -3 Hideki Matsuyama a Kevin Kisner.

Jason Day během 2. kola odstoupil z turnaje. Je to již druhý event za sebou, který světová jednička nedohrála. Po osmé jamce to Day vzdal kvůli zdravotním problémům, údajně ho trápí bolest zád. Podle oficiálního prohlášení potřebuje australský golfista čas na to, aby se opět dostal do fyzické podoby.

Komu se na Tour Championshipo nedaří, je Bubba Watson, který zde potřeboval zaskorovat, aby měl větší šanci dostat se do Ryder Cupového týmu. Po kolech 72 a 73 ran je na skore +5.

1. kolo

Leaderboard

dustin johnsonDustin Johnson, aktuální lídr FedEx Cupu, má po úvodní rundě slušně našlápnuto k získání bonusu deseti milionu dolarů. Ve čtvrtek zahrál 66 ran (-4) a dělí 1. příčku společně s Hideki Matsuyamou a Kevinem Chappellem.

O ránu za nimi je světová jednička Jason Day, Kevin Kisner a Si Woo Kim.

Australan Day nevyhrál v posledních čtyřech měsících žádný turnaj, ale čtvrtečních 67 ran mu dává dobrou pozici na získání potřebných bodů do Playoffs. I když šanci na výhru by měl pouze v případě, že to Dustin Johnson v následujících kolech pokazí.

„Rád bych dal Dustinovi nějaký náskok,“ uvedl Jason Day.

Obhájce titulu z minulého roku Jordan Spieth si zapsal v 1. kole 68 úderů a je na T7 stejně jako Rory McIlroy, Paul Casey a Justin Thomas.

„Na tomhle hřišti se cítím pohodlně. Myslím, že hraji solidní golf. Neříkám, že perfektní, to bych měl ve skore kartě -8 a ne -2, ale solidní,“ řekl Jordan Spieth.