Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Dětská túra opět na startu

26.04.2005 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

První turnaj již 8. ročníku Dětské Golfové Tour se hrál stejně jako loni a předloni v Darovanském Dvoře. Přijelo na sto dětí z celé republiky, včetně Ostraváků, a tradičně nechyběli ti nejlepší. K tomu se přidalo ideální golfové počasí a nově otevřená devítka, o které většina hráčů mluvila v superlativech. Organizátoři a zakladatelé Dětské Golfové Tour Amara Zemplinerová a Ing. Oldřich Uher mohli mít radost, protože byl k vidění opravdu nádherný golf.
Nejlepší výsledek kola 70 ran zahrál v kategorii starších žáků Michal Čepelák z RGCML a bezkonkurenčně utekl všem ostatním. Škoda, že se také letos nevsadil s Oldou Uhrem, který rád děti sázkami motivuje. Loni se Michalovi nepodařilo zahrát 77 a sázku prohrál. Tentokrát si to i bez sázky vynahradil. V kategorii dívek do čtrnácti let se jen dvě holky dostaly pod devadesát. Zvítězila Martina Lančová z PGCO, která zahrála 88. O ránu méně stačilo Jakubovi Houschkovi z GCK k prvenství ve společné kategorii dětí do dvanácti let.
Tradičně byla nejpočetnější společná skupina kadetů. Opět se v ní uvolnila místa po dětech, které už z túry „vyrostly“. Přesunuli se sem další ostřílení golfoví matadoři, kteří se vzájemně velmi dobře znají a odehráli spolu už nejeden turnaj. Výsledky této kategorie se sice nezapočítávají do žebříčku Dětské Golfové Tour, ale je otázkou prestiže být mezi těmi nejstaršími nejlepší. A právě tady byl boj o prvenství velmi zajímavý. Na poslední jamce zahrál Honza Ryba z GCKV za green, do míst, kde by měl být aut, ale autový kolík chyběl. Prostě zmizel. Trestná se nekonala a Honza tak o dvě rány výsledkem 75 porazil druhého Sváťu Býmu z GCHK. Z kadetek se nejlépe umístila Emily Curry – Bartoňová. Se šestnáctým místem spokojená nebyla. Do třetice ji tady první turnaj DGT nevyšel podle představ.
Šanci, jak je v posledních letech zvykem, dali organizátoři také zeleným kartám. A hned tři z nich si uhrály handicap.
Nejlepší byl Dalibor Hudák z GCDŠ.
Medaile byly rozdány, ceny rozebrány a Amara Zemplinerová ještě na závěr promluvila dětem a rodičům do golfového svědomí. Upozornila je, že koeficienty přidělené jednotlivým turnajům neodpovídají vždy kvalitě a úrovni těchto turnajů. Vybídla všechny, aby netaktizovali a nevybírali jen ty, kde se snadno získají body do celostátního žebříčku.
„Golfu zdar a hrajte tam, kde budete mít konkurenci a kvalitní soupeře“, dodala na závěr prvního turnaje Amara.