Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

DĚTSKÁ TOUR NA KARLŠTEJNĚ

04.07.2003 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

(4.7.) Byl to opravdu těžký turnaj.
Konstatovali organizátoři a pořadatelé při vyhlašování výsledků třetího turnaje Dětské Golfové Tour Karlík na Karlštejně. Byl nejen těžký, ale v historii Dětské Golfové Tour i nejdelší. Tentokrát přijelo sto dvacet dětí, včetně kadetů, kteří letos hrají v přidružené kategorii.
Nesnesitelné parno v kombinaci s kopcovitým terénem bylo neúprosné. Dvě děti nedohrály, mnoho dalších docházelo průsvitně bílých nebo naopak nezdravě brunátných. A na terase před klubovnou bylo slyšet: Máš dost pití? To je málo! Vezmi si pro jistotu ještě jednu nebo tři láhve. Namoč si celou hlavu, ale né tím džusem, vodou. Je to možný, ona má tep sto padesát? Tak jsem vběhnul na devítku a polil jsem celý flight. Máma říkala, že musím vypít pět litrů. A neříkala, kdo ti je bude tahat?
Olda Uher vedro nevedro uzavíral opět sázky. A i tentokrát se potvrdilo pravidlo, že s kým se vsadí, ten vyhrává. Cyril Suk z GCK zvítězil ve společné kategorii do dvanácti let, která je doslova nabitá favority, a obhájil tak vítězství z minulého turnaje. Předpokládám, že po této zprávě bude na příštím turnaji Olda na roztrhání. Překvapení se nekonalo ani v kategorii kluků do čtrnácti – tady si jenom prohodili místa Tomáš Uher a Jan Ryba. Tomáš byl tentokrát druhý. Oba kluci mají letos skvělou formu. V kategorii dívek opět bodovalo trio v pořadí Urbanová, Curry-Bartoňová, Jantová.

Po předlouhém dni čekalo kolem půl osmé při vyhlašování výsledků na všechny hned několik překvapení. Medaile předávala vicemiss z roku 2001 Andrea Vránová a Petr Korda losoval z golfové čepice jméno šťastlivce, který získá jedno z triček, ve kterém hrál tenisové finále Australien Open 1998. Štěstí se usmálo na Emilku Curry-Bartoňovou. A Petr Korda při pohledu na její drobnou postavu glosoval: „Vyhrála, ale tričko bude mít asi pro svého bratra.“ A dodal, že do Austrálie měl uděláno na začátek sezóny pětadvacet triček a tohle je jedno z nich. Po vítězství je stáhl a dává je na charitativní účely nebo do tomboly, třeba v dětských domovech. Jednou to bude určitě velká rarita.

Třetí překvapení už příjemné nebylo. Na vyhlašování výsledků přijela také vítězka loňské Dětské Golfové Tour Samanta Budinová, která měla převzít poukaz na třítýdenní intenzivní jazykový kurz s výukou golfu v Edinburgu od jednoho z loňských sponzorů DGT firmy Student Travel Schools. Přijel i generální manager STS Tom M. Šafránek, ale slavnostní předávání se nekonalo.

„Pan Šafránek přišel předat poukaz na třicet tisíc korun, a zároveň, aniž by nás jako organizátory informoval, vystavil rodičům takzvanou doplatkovou fakturu na třicet pět tisíc. říká jeden z organizátorů DGT ing. Oldřich Uher. „Pokud sponzor věnuje nějakou cenu, nemůže přece chtít, aby si ji vítěz doplatil nebo dokonce sám zaplatil, takže jsme celou záležitost stornovali. Je to o to smutnější, že od začátku byl firmě STS věnován nadstandardní prostor, na úkor sponzorů, se kterými máme dlouholeté a výborné zkušenosti. Ale bohužel existují i takoví o kterých se to říci nedá. V šestileté historii Dětské Golfové Tour se to naštěstí stalo poprvé.“

A tak přestože na loňském turnaji v Poděbradech šedesát dětí slyšelo, jakou cenu nabízí STS pro vítěze, přestože si tuto informaci mohli přečíst lidé na internetu i v časopise Golf, přesto odjela Samanta s prázdnou. Organizátoři Dětské Golfové Tour Amara Zemplinerová a ing. Oldřich Uher ale slíbili, že bez ceny samozřejmě nezůstane. Takže se můžeme těšit, že vyhlašování vítězů při příštím turnaji v Mariánkách bude mít poněkud šťastnější konec.

Termíny turnajů Dětské Golfové Tour 2003:
26.8. Mariánské Lázně
14.9. Slavkov