Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

DĚTSKÁ TOUR – CIHELNY

20.05.2003 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Chceš hrát DGT? Zlepšuj!
Na druhý turnaj Dětské Golfové Tour o víkendu 17-18.5. do Cihelen se přihlásil obrovský počet dětí – přes sto čtyřicet. Po loňsku, kdy hrálo kolem sedmdesáti osmdesáti dětí začíná túra opět lámat rekordy.
Autobusy z Mariánek a Prahy přivezly shodně po osmnácti dětech, rozrostl se i počet rodičů, kteří děti doprovázejí. Neklamná známka toho, že nastupuje nová dětská golfová generace. V Cihelnách čekalo na většinu překvapení. Nově postavená klubovna, která ještě dýchala studenou čerstvostí.
Další překvapení přišlo v podobě nečekaně chladného počasí s prudkými přeháňkami. Některé flighty docházely a nebyla na nich nit suchá. V klubovně pak začala probíhat čilá výměna, jakýkoliv kus suchého oblečení byl velice vysoce ceněn.

Nepřízeň počasí možná zaskočila některé z favoritů, kteří jsou zvyklí končit na medailových místech. Čest flightu, který chytil déšť na desítce, v tradičním složení Čepelák, Korda, Příhoda, Mrůzek zachraňoval druhým místem Martin Příhoda. Na hřišti jejich hru sledoval také profesionální trenér Karel Skopový a pochvalně ji hodnotil: „Dávají pětimetrové putty. Moc pěkné.“ Řekl na závěr.

Kluci ale spokojeni nebyli. Filip Mrůzek: „Hrál jsem 79 a chtěl jsem hrát 77. Byl tam i nějaký ten dabláč.“ Jirka Korda: „Nešla mi krátká hra a hned na jedničce jsem byl dvakrát v outu. Čepi (Michal Čepelák) se zatvářil natolik výmluvně, že nebylo třeba cokoliv říkat nahlas. Někteří z kadetů komentovali svou hru také velmi stručně: Šrot a nejmenovat, prosím.

První místo ve společné kategorii do dvanácti let získal tentokrát Cyril Suk z GCK. V kategorii kluků do čtrnácti let dostal zlatou medaili Tomáš Uher z Erpetu. A jak upozornila při vyhlašování výsledků organizátorka Dětské Golfové Tour Amara Zemplinerová, nebylo to vítězství ledasjaké. Byl to Tomášův dárek tátovi k narozeninám. V kategorii děvčat do čtrnácti let šel s flightem Davidová, Rozkošná, Mrůzková a Eliášová doslova hrozen diváků. A tak to na první pohled vypadalo jako na prestižním zahraničním turnaji. Na pohled druhý bylo vidět, že se doprovod skládá výhradně z kluků. Ale ani mohutná podpora holkám nepomohla a v této kategorii se prosadily Edita Urbanová z GCKO a Emily Curry–Bartoňová z GKL. Zahrály shodně 77. Radost měla celá Emilčina rodina, která ji pravidelně na túře doprovází. A určitě hlavně maminka, která každý turnaj opravdu prožívá a palce pouští, až když Emilka dochází ke klubovně. Rozstřel lépe zvládla Edita a získala první místo, i když ji počítač původně odsunul na místo druhé, protože s rozstřelem nepočítal. Z kadetů, jejichž výsledky se ovšem nezapočítávají do žebříčku Dětské Golfové Tour, byl první Štěpán Voznica ze ZGCK.

Dětská Tour měla také poprvé ve své historii poražené předem. Bohužel, tentokrát se nedostalo na všechny přihlášené. Kadetů, jejichž výsledky se nezapočítávají do žebříčku Dětské Golfové Tour, může hrát podle kritérií Tour pouze dvacet, zelené karty hrát nemohou. A tak i pro příště platí: lepší bere. Tedy – lepší handicapy startují. Takže pokud chcete mít start v dalším turnaji jistý, máte jedinou možnost: zlepšovat, zlepšovat, zlepšovat…