Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Dětská golfová tour 2007 zahájila na Darovanském dvoře

22.04.2007 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Dětská golfová tour (DGT) zahájila desátou sezónu na Darovanském dvoře. Turnaj hrálo přes sedmdesát dětí v sedmi kategoriích. Zvítězili Šimon Zach, Tereza Jeníčková, David Štrouf, Adéla Cejnarová, Jakub Švarc, Kristýna Pavlíčková a Jan Šaroch.

Dětskou golfovou túru založili před deseti lety Amara Zemplinerová (tehdy Hudcová) a Oldřich Uher. Jejich přikladu následovalo mnoho pronotérů a organizátorů soutěží pro děti a český golfový kalendář se dětskými soutěžemi jenom hemží. DGT zůstává jednou z nejoblíbenějších a nejhranějších. Již třetím rokem vede túru Oldřich Uher sám.

První turnaj desátého ročníku doprovázelo nádherné počasí se spoustou sluníčka a příjemné teploty.

Poslednímu flightu těch nejmenších se přihodila historka, kterou si budou určitě dlouho pamatovat. Soutěžní výbor neobdržel jejich skorkarty a začal se po nich shánět. Malí hráči už dávno spořádali kuřecí řízek, když na ně udeřila rozhodčí, kde jsou karty. „Odevzdal jsem“, bránil se klučina. „Komu ?“ „ No tomu pánovi v bílé košili. Ptal jsem se ho kam to mám dát a on mi řekl: Dej to sem“.
A bylo jasno. Chlapec odevzdal karty číšníkovi restaurace, který karty vzal a hodil do koše, protože pochopil, že malý hráč neví kam papírky vyhodit. Tak se z koše vytáhly a mohlo se vyhlašovat :-)

Výsledky

Není-li u obrázku uvedeno jinak stojí medalisté jako na stupních vítězů. Vítěz uprostřed, druhý vlevo, třetí vpravo.