obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Dětská golfová tour 2007 zahájila na Darovanském dvoře

22.04.2007 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Dětská golfová tour (DGT) zahájila desátou sezónu na Darovanském dvoře. Turnaj hrálo přes sedmdesát dětí v sedmi kategoriích. Zvítězili Šimon Zach, Tereza Jeníčková, David Štrouf, Adéla Cejnarová, Jakub Švarc, Kristýna Pavlíčková a Jan Šaroch.

Dětskou golfovou túru založili před deseti lety Amara Zemplinerová (tehdy Hudcová) a Oldřich Uher. Jejich přikladu následovalo mnoho pronotérů a organizátorů soutěží pro děti a český golfový kalendář se dětskými soutěžemi jenom hemží. DGT zůstává jednou z nejoblíbenějších a nejhranějších. Již třetím rokem vede túru Oldřich Uher sám.

První turnaj desátého ročníku doprovázelo nádherné počasí se spoustou sluníčka a příjemné teploty.

Poslednímu flightu těch nejmenších se přihodila historka, kterou si budou určitě dlouho pamatovat. Soutěžní výbor neobdržel jejich skorkarty a začal se po nich shánět. Malí hráči už dávno spořádali kuřecí řízek, když na ně udeřila rozhodčí, kde jsou karty. „Odevzdal jsem“, bránil se klučina. „Komu ?“ „ No tomu pánovi v bílé košili. Ptal jsem se ho kam to mám dát a on mi řekl: Dej to sem“.
A bylo jasno. Chlapec odevzdal karty číšníkovi restaurace, který karty vzal a hodil do koše, protože pochopil, že malý hráč neví kam papírky vyhodit. Tak se z koše vytáhly a mohlo se vyhlašovat :-)

Výsledky

Není-li u obrázku uvedeno jinak stojí medalisté jako na stupních vítězů. Vítěz uprostřed, druhý vlevo, třetí vpravo.