Dětská Erpet Indoor Golf Tour – US Kids Golf Challenge II

04.12.2005 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje

Další z turnajů pro nejmenší proběhl v neděli 4.12. v Erpetu. Zvýšil se počet kategorií, snížil se věk těch nejmenších. K vidění byli malí hráči kolem pěti let. Účastnilo se kolem sedmdesáti dětí, které soutěžily v osmi kategoriích.

Dělat turnaje pro nejmenší je nadlidský úkol. Klubíčko děcek, z nichž každé vnímá instrukce jinak, propláče každou prohru a proskáče radostí každý úspěch, je neuvěřitelně živý a proměnlivý organizmus. Zacházet s ním chce dar. Ten v Erpetu mají. Již mnoho let zde pod vedením Karla Vopičky a jeho spolupracovníků bez problémů probíhají dětské turnaje všech věkových kategorií. Od listopadu do března jsou v neděli dopoledne simulátory a dvoreček v Erpetu nejrušnějším golfovým místem v republice. Turnaje jsou z přehledem a zkušeností připraveny a vedeny. Vyhlášení bývá pro houfy dětí velikým zážitkem. Pořadatelé se odvažují jít s věkem hráčů stále níže. Dnešního turnaje se zúčastnily také pětileté děti a byl na ně skvostný pohled.
Nejsou to pouze turnaje. S mládeží se v Erpetu pracuje komplexně a soustavně jak v tréninku, soutěžích nebo soustředěních. Dobrá práce s dětmi mnohonásobně vrací. Erpet je snad jediným klubem bez golfového hřiště u nás, jehož zdobí mistrovské tituly jednotlivců a družstev a tituly přinesli hráči, které si Erpet od prvních krůčků sám vychoval.
Dnešní turnaj byl součástí Dětská Erpet Indoor Golf Tour 2005/2006 a hrál se jako druhý US Kids Golf Challenge.

Počet přečtení: 2 727