Děti bojovaly o golfový Pohár primátora Hradce Králové

30.08.2005 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje

Golfové hřiště v Hrádku u Nechanic hostilo v sobotu 27. srpna tradiční turnaj mládeže do 16 let. Soutěže se zúčastnilo 44 mladých hráčů z 13 golfových klubů. Hlavní cenou byl putovní Pohár primátora města Hradce Králové pro hráče s nejlepším výsledkem (bez rozdílu kategorií). Jednoznačným favoritem turnaje byl dvojnásobný obhájce trofeje Svatopluk Býma, kterému případné třetí vítězství zaručovalo zisk putovního pohár natrvalo.

Výsledky po prvních devíti jamkách ukázaly velkou vyrovnanost startovního pole. Domácí Zuzana Eliášová a Pavel Zeman ze Semil získali 13 brutto stableford bodů a v polovině dne vedli soutěž. Býma se s 10 body zdál být již mimo hru, avšak po osmi parech a jediném bogey v druhé půli si připsal dalších 17 bodů a celkově zvítězil o dva body před Zemanem.

Krásné poháry čekaly i na vítěze v jednotlivých kategoriích. V mladších žácích zvítězil David Štrouf z Erpetu, i díky eagle na 4. jamce ve druhém kole. Žákyně do 12 let přijely na Hrádek pouze dvě a rozdílem jednoho bodu zvítězila Barbora Jozová (Erpet). Ve starších žácích se blýskl domácí Tomáš Dvořák, který v posledních týdnech chytil dobrou formu. Mezi stejně starými dívkami vyhrála taktéž domácí Kristina Hostáková. V kadetech triumfoval nejlepší hráč turnaje Sváťa Býma a čtvrtý pohár Golf Clubu Hradec Králové zajistila kadetka Zuzka Eliášová.

Primátorský pohár na Hrádku byl v pořadí devátým turnajem Dětské Tour Severovýchod, která má 10. září na programu závěrečné klání v Myštěvsi. O vítězích je ve většině kategorií již zřejmě rozhodnuto (viz průběžné hodnocení), výjimkou jsou pouze dívky do 16 let.