Další úspěch Červinkové v zahraničí

28.12.2015 | Dagmar Dandová | publikováno v rubrice Červinková, Novinky, Turnaje

ČervinkováMagdalena Červinková si koncem roku 2015 zapsala další vítězství ve své bohaté kariéře. Česká hráčka se zúčastnila prestižního turnaje Doral Publix Junior Classic, který se koná pravidelně každý rok na Miami na Floridě, a v kategorii dívek 12-13 let se umístila na skvělém 3. místě.

Turnaj se hrál na slavném hřišti Trump National Doral. “Toto hřiště bylo velice náročné se spoustou bunkerů, které byly velmi hluboké a navíc na každé jamce byla vodní překážka,” uvedla Magdalena Červinková krátce po turnaji.
 .
Jak se vám hrálo na hřišti, kde se mimo jiné koná třeba i slavný turnaj WGC-Cadillac Championship?
 .
V Miami a vůbec v USA jsem byla poprvé. Mohu říci, že jsem viděla už hodně hřišť, ale toto bylo bezkonkurenčně nejkrásnější. Vlastně celé město se mi velmi líbilo. Ve volné chvíli jsem navštívila i zápas NBA – Miami Heats proti Memphis Grizzlies a americký fotbal – Miami Dolphins proti NY Giants, kde byla nezapomenutelná atmosféra, protože diváci neuvěřitelně prožívali celý zápas. Byl to skvělý zážitek.
 .
Byla na turnaji velká konkurence?
 .
Podle mého názoru byla hodně vysoká, jelikož soupeřky, se kterými jsem hrála ve flightu, znaly hřiště již z předešlých let a některé z nich na tomto turnaji startovaly již po páté. V mé kategorii startovaly převážně o rok starší hráčky z celého světa, zejména z USA, Mexika, Kolumbie, Venezuely, dále z Německa, Anglie, Francie, Itálie, Švédska, Islandu atd.
 .
Co říkáte na vaši “americkou” výhru?
 .
Byl to můj první turnaj v USA a navíc jsem nezačala s hrou moc dobře. Po prvním kole jsem byla na šesté pozici a druhý den jsem začala první i druhou jamku špatně –  bogey a double bogey. Potom jsem se ale uklidnila dvěma birdie za sebou a začala jsem hrát svůj vlastní golf, a to i přesto, že byly stížené podmínky kvůli silnému větru. Moc si tohoto úspěchu cením a jsem velmi šťastná. V příštím roce bych se chtěla opět zúčastnit turnaje na Floridě a vylepšit si umístění.
 .
Je jasné, že o Magdaleně Červinkové toho ještě hodě uslyšíme. Koncem roku toho navíc stihla opravdu hodně. Kromě třetího místa na floridském turnaji, se zúčastnila i Galavečeru českého golfu, kde byla vyhlášena golfistkou roku ve své kategorii dívek do 12 let a vítězkou Národní golfové tour mládeže v kategorii mladších žákyň.