Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Czech PGA ŽP Pipex Cup- na Slovensku vítězí Štryncl

27.06.2009 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Pátý turnaj Pilsner Urquell Czceh PGA Tour 2009 se odehrál v extrémních klimatických podmínkách na překrásném a velmi obtížném hřišti ve slovenských Tálich. V tříčlenné rozehrávce zvítězil Jiří Štryncl, když na první jamce play-off vyřadil Marka Nového a na druhé  Jiřího Němečka. Kromě prémie 3.100 Eur získal Štryncl divokou kartu na Moravia Silesia Open.

(freedrive) Nejprestižnější česká golfová série Pilsner Urquell Czech PGA Tour 2009 zažila letošní první play-off. O pátý turnajový primát sezóny usilovala v rozehrávce dokonce trojice profesionálů. Ve druhém kole už se oproti pátku nemusely řešit tak zásadní problémy s počasím. A podle toho i výsledky Tále Gray Bear Pro by Pipex vypadaly. Sice jsme se ani tentokrát nedočkali aspoň jednoho kola pod par hřiště, ale velké množství hráčů se zlepšilo a hlavně se bylo na co dívat i po odehrání 36ti jamek. Pochopitelně se ale nemohli zlepšit všichni. Druhý den se nepovedl obzvlášť těm, kteří se po pátečním kole vyhřívali na nejvyšších příčkách.

Svůj páteční výkon totiž nedokázali zopakovat Petr Nič ani Jeff Sikute. Nič vedl před Sikutem o dvě rány a jako jediný dokázal vyrovnat normu hřiště 71. Jenže v sobotu bylo všechno jinak. Američan Sikute trénující právě na Tálích totálně vyhořel. Zhoršil se o deset úderů na 83 a vypadl z první desítky. Nič, který vyhrál Order of Merit v roce 2007, dopadl přece jen o poznání lépe a jeho 80 ran stačilo na dělené čtvrté místo společně se Švédem Olofssonem.

O vítězi rozhodovalo play-off. Se součtem za oba dva dny 149 do něj zamířili Jiří Štryncl, Marek Nový a Jiří Němeček. Štrynclovi se nepovedla první devítka, v jejímž závěru nasbíral čtyři bogey po sobě, ale na té druhé exceloval. Postupně zapsal pět birdie, z toho tři v řadě za sebou mezi jamkami 11 – 13. Nebýt double bogey na poslední jamce, mohl vyhrát. Totéž ale mohou říci i Nový s Němečkem. Oba měli našlápnuto k vítězství, jenže jako by se zalekli tíhy okamžiku a možnosti triumfovat. Nový zahrál na posledních pěti jamkách sice jedno birdie, ale také tři bogey. Rovněž tři bogey, a to dokonce na posledních třech jamkách, připravila o výhru Jiřího Němečka. Všem třem mohlo být útěchou, že dostali šanci porvat se o prvenství v rozehrávce.

Play-off, které začínalo na první jamce, zasáhla nepříjemná dešťová přeháňka. Štryncl s Němečkem zahráli par a Nového bogey na pokračování v rozehrávce nestačilo. První profesionální triumf v premiérové sezóně tedy Novému znovu unikl. Rozhodnutí padlo hned na následující jamce. Krátký třípar vyšel lépe Jiřímu Štrynclovi, který opět zvládl par a Němeček už následně ani nemusel dohrávat. Králem letošního pátého turnaje Pilsner Urquell Czech PGA Tour se stal Jiří Štryncl, který si odváží i prémii 3 100 eur.

Jiří Štryncl, který se po několika letech na Ypsilonce přesunul jako Head Pro na Slovensko do Bernolákova, se radoval ze svého prvního vítězství v nejprestižnější české golfové sérii. Ke svému prvenství, k němuž se vyšvihl z děleného šestého místa po prvním kole, doplnil:

„Důležitá byla hlavně trpělivost. Dnes mi nevyšla první devítka, ale právě díky trpělivosti jsem to zvládl. Moje rány byly velmi dobré, ale nejvíce jsem získal díky patování a krátké hře. Právě v ní spočíval základ mého úspěchu.“

Letošní sezóně zatím vládne Lukáš Lizánek, který doposud vyhrál tři turnaje. Jenže na Tálích si vybral dva černé dny. V jejich průběhu zahrál pouze jedno birdie. Jeho score karta vykazovala povětšinou bogey. I když si ve druhém kole polepšil o šest ran, obsadil 40. místo. Ani tento výpadek ale Lizánka nemůže připravit o vedení v Order of Merit Pilsner Urquell Czech PGA Tour 2009.

Po tomto turnaji jsou známy divoké karty pro turnaj European PGA v Čeladné – Moravia Silesia Open (abecedně):

Ondřej Lébl
Lukáš Lizánek
Jiří Němeček
Marek Nový
Jiří Štryncl

Výsledky 

Odkazy: ….. Gray Bear Tále  …… Hřiště na satelitní mapě

foto: Ivan Paggio