Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Czech PGA Tour – elita míří do Mladé Boleslavi

02.09.2010 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

- premiéra profesionálního turnaje v Mladé Boleslavi
– Pilsner Urquell Czech PGA Tour pokračuje po pěti týdnech
– na profesionály čeká nejdelší jamka v České republice

Nejprestižnější golfová série ve střední Evropě Pilsner Urquell Czech PGA Tour pokračuje osmým turnajem sezóny. Vůbec poprvé se nejlepší čeští profesionálové spolu s kvalitními zahraničními hráči představí na hřišti Sand Martin´s Holes v Mladé Boleslavi. Ve městě automobilů se uskuteční turnaj s názvem ČSOB Rendez Vous Golf Classic 2010, na nějž dostalo pozvánku prvních 50 hráčů v pořadí Order of Merit série a dalších deset obdrželo divokou kartu pořadatele. Počet účastníků turnaje byl tedy dopředu stanoven na 60 hráčů. Do turnaje tentokrát zasáhnou pouze profesionálové.

V kalendáři Pilsner Urquell Czech PGA Tour byla pětitýdenní přestávka, kterou vyplnilo deset českých profesionálů účastí na Czech Open 2010 na Čeladné. Nejvíce se na severu Moravy dařilo Viktoru Skallemu, který vede aktuální pořadí celé domácí profesionální série. Bude velmi zajímavé sledovat, jak se poměrně dlouhá přestávka podepíše na formě jednotlivých hráčů. U některých se může projevit herní pauza, ale na druhé straně všichni dostali výbornou příležitost k tréninku. Sezóna pomalu směřuje do svého finiše a poslední tři turnaje Pilsner Urquell Czech PGA Tour určitě slibují atraktivní podívanou.

I přes limitovaný počet startujících nebude v Mladé Boleslavi chybět žádné z velkých jmen Pilsner Urquell Czech PGA Tour. V sérii má zatím nejlepší postavení Viktor Skalle, který prokázal kvalitní výkonnost na Čeladné, kde mu jen těsně unikl cut. Určitě to pro něho byla cenná zkušenost, kterou by chtěl v další kariéře zúročit. Na své první vítězství mezi profesionály stále čeká Marek Nový, jemuž útok na premiérový triumf stále nevychází. V letošní sezóně opět kraluje Order of Merit PGAC, ale na titul pořád ještě nedosáhl. Poměrně dlouhé hřiště nahrává delším hráčům, takže šanci na úspěch mají Robert Schovánek, Petr Skopový nebo Lukáš Lizánek. Počítat se musí i s Lukášem Tintěrou, Jakubem Stanislavem a Johnem Horskym, který už letos dva turnaje vyhrál. Mezi favority pochopitelně patří i vítěz posledního turnaje Ondřej Lébl. Líšnický profesionál zejména zásluhou precizní krátké hry ovládl PGA Czech Masters v Sokolově.

S velkým zájmem jsou očekávány výkony profesionálů na nejdelší pětiparové jamce v České republice. Jamka č. 15 měří z bílých odpališť 652 metrů.

Rekord hřiště drží domácí profesionál Roman Svoboda, když 9. června letošního roku zahrál 67 ran.

Program turnaje:
pátek 3. 9. 12:00 Pro-Am 1+3 – canon start
sobota 4. 9. 7:30 1. kolo turnaje PRO – postupný start z odpališť č. 1 a 10
neděle 5. 9. 9:30 2. kolo turnaje PRO – postupný start z odpališť č. 1 a 10

Dotace  500 000,- Kč Prémie pro vítěze: 70 000,- Kč

Order of Merit Pilsner Urquell Czech PGA Tour 2010 – stav k 1. 9. 2010
1. Viktor Skalle 233 983
2. John Horsky 185 850
3. Ondřej Lébl 163 183
4. Petr Skopový 122 150
5. Lukáš Lizánek 117 253

Hřiště GC Mladá Boleslav
Golf Mladá Boleslav se svým mistrovským hřištěm Sand Martin´s Hole a devítijamkovou akademií je otevřen golfistům i široké veřejnosti po celý rok sedm dní v týdnu. Hřiště se rozkládá na ploše 70 hektarů v mírně zvlněném modelovaném terénu na okraji Mladé Boleslavi.

Výtvor z dílny společnosti Golfer je koncipován tak, aby měl vysokou sportovní hodnotu z mistrovských odpališť. Hra ze zbývajících odpališť svojí obtížností odpovídá výkonnosti ostatních kategorií.

par 72,  délka hřiště 6 530 m (z bílých odpališť)

Autor: freedrive