Czech PGA Tour – CZ Golf Trophy Waidhofen – zvítězil Petr Skopový

26.05.2008 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje

Petr Skopový zvítězil v druhém letošním turnaji PGA, Czech PGA Tour – CZ Golf Trophy , který se odehrál v rakouském Waidhofenu. Druhé místo obsadili Roman Svoboda, třetí Mike Newell.

CZ Golf Trophy 2008

Druhý díl Czech PGA Tour a zároveň první díl vložené série Partner Trophy proběhl ve Waidhofenu tento týden. Czech PGA Tour do Rakouska zavítala po roční pauze.

Hřiště během roku změnilo dramaticky svoji tvář. Vysoký rough ustoupil , zato semirough se roztáhl a a zahnal do defenzivy fairwaye. Jejich šířka je proti stavu z roku 2006 v některých místech menší, než poloviční. Nejlépe to dokazuje původně na středu dráhy umístěná orientační vzdálenostní značka na jamce číslo deset, která se díky novému shapingu fairwayí posunula dva metry do semiroughu. Zrekonstruované greeny svojí kvalitou udělaly mnoha hráčům radost, jinému zase přivodily bolení hlavy…

V sobotním Pro-Am, hraném klasicky systémem Texas Scramble, se z Prize Money za první místo a věcných cen pro amatéry mohl radovat flight vedený Mikem Newellem s výsledkem 57,30 (brutto 63) po odečtu handicapu. Americký profesionál s německým pasem se na české túře objevuje už téměř deset let a rozhodně nepatří k jejím outsiderům. Druhý skočil se svými amatéry Petr Mrůzek (57,85 / 63) a třetí pak Karel Skopový junior (58,53 / 65).

V prvním kole se vydal do samostatného trháku Petr Skopový. Vypadalo to, jako kdyby odjel na Challenge do Wroclavi, aby se dobře rozehrál na turnaj Czech PGA Tour. Šedesát sedm ran (-5) a vedení o čtyři před vítězem Pro-Amu Newellem Petra favorizovalo a dávalo mu vysoké šance na vítězství a možnost připsat si jak do Národního Order of Merit tak i do žebříčku Czech PGA Tour padesát tisíc korun. O ránu zpět byli oba profesionálové z Dýšiny – Martin Vancl a Petr Štrougal, a také hráč jihoafrické republiky, Adrian Konrad. Smolařem kola byl Honza Zedníček, kterému ráno nezazvonil budík a tak bohužel odstartoval se dvěma trestnými, když stihnul aspoň pětiminutový limit. Nejlepší ženou ze čtyř startujících (Kulichová, Kamasová, Mašínová, Nechanická) byla po prvním kole Zuzana Mašínová s dvěma ranami nad parem hřiště.

Ve finálovém kole se věci chvilku dramatizovaly. Na scoring pointu za jedenáctým greenem se mohl zdát, že se nakonec o první místo strhne pěkná mela. V té chvíli byli Konrad, Štrougal a Horsky celkově +2, Newell +1 a Petr Skopový už „jenom“ -2. A to ve větrem zmítané osmnáctce ve Waidhofenu byly rozdíly opravdu minimální. Nehledě k tomu, že za těmito hráči následovalo dalších osm, kteří se vešli do clekových +4! jenže nakonec zůstalo vše při starém, s jednou jedinou výjimkou. Roman Svoboda se propracoval dobrým závěrem (birdie – birdie 17 a 18) o ránu před Newella, který přišel o šanci útočit po double-bogey na patnáctce a nakonec ho bogey na sedmnáctce stálo i stříbro. nejlepší výsledek kola po šesti birdies a čtyřech bogey přinesl semilský Jiří Janda. Dvě pod a celkem 147 ran znamenalo nakonec mocný finiš na čtvrté dělené místo společně s Konradem a Štrougalem.

Skvěle připravený turnaj měl vynikající obsazení. Ve startovním poli byli k vidění hráči rakouské PGA Stefan Faseth, Robert Brückmayer a Ditmar Schleritzko, ze sousedního Slovenska dorazili dva muži – Peter Špaček a Michal Oravec – kteří „doprovodili“ hráčku LET Zuzanu Kamasovou, startoval již domestikovaný angličan Stephen Bradley, kanaďan John Horsky, hráč startující hned pod dvěma vlajkami, po rodičích napůl Němec a Jihoafričan Adrian Konrad, stejně tak napůl Američan a Němec Mike Newell a chyběl Richard Sarközi, který (díky vítězství v domácím Maďarsku) zkouší v tomto termínu projít kvalifikací na turnaj European Tour na Fontaně. Z 56 startujících tak byly skoro dvě desetiny hráčů jiné, než české národnosti, kterých tak nakonec ve startovním poli našlo své místo hned sedm. A to je velmi příjemné zjištění.