Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Czech PGA Prague Golf Open 2009 Mstětice – zvítězil Zedníček

27.04.2009 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Třetí ročník Prague Golf Open se stal úspěchem Jana Zedníčka. Na mstětickém linksu dosáhl nejlepšího vyýsledku 145 (+1). O tři  rány zpět skončili na druhém místě Mike Newell a amatér Filip Mrůzek ( +4). Na čtvrtém  místě skončil Jeff Sikute (+5).

(freedrive) Úvodní turnaj Pilsner Urquell Czech PGA Tour zvládl nejlépe Jan Zedníček

- Zedníček ustál tlak a vyhrál ve Mstěticích Prague Open
– na předních pozicích i amatér Filip Mrůzek
– favorité neuspěli

O poznání lepší počasí než v neděli zvedlo profesionálním golfistům náladu a i score karty se mohly těšit z lepších čísel než v 1. kole. Přesto se vítr úplně neschoval a na některých jamkách dělal i dnes hráčům značné starosti. Vyvrcholení zahajovacího turnaje Pilsner Urquell Czech PGA Tour nabídlo nesmírně vyrovnaný průběh. Prakticky dvacítka hráčů měla šanci zaútočit na prvenství. Po úvodním kole patřilo vedení hned pětici hráčů, která uzavírala celé startovní pole. Nejlepší pozici si do pondělního kola přinesli Henrik Engdahl, Jiří Seifert, Morgan Olofsson, Jan Zedníček a také amatér Filip Mrůzek. Všichni v sobotní větrné loterii zahráli 74 ran, tedy 2 nad par.

Některým se ale možnost triumfu začala vzdalovat už na první devítce. Jeden z lídrů, Morgan Olofsson, nebude v dobrém vzpomínat na jamku číslo 3 (par 5), kde jeho míček skončil ve vodě a zapisoval téměř nevídané číslo 10.

Olofssonův švédský krajan Henrik Engdahl nehrál špatně, ale nemohl se příliš spolehnout na svou hru na greenu. Většina jeho puttů končila v těsné blízkosti, a proto se mu nepodařilo skórovat tak často, jak si představoval.

I tak měly pomyslné stupně vítězů alespoň z části mezinárodní obsazení. Ze zadních pozic se tlačil dopředu Američan Mike Newell, který se postupně přibližoval absolutní špici. 2. kolo začal za vedoucí pětkou a hned na první jamce zahrál birdie, čímž se okamžitě dotáhl na čelo. Další birdie přidal na jamce č. 15, kde mu moc nechybělo do eaglu. Cestu k vítězství mu zahradilo double bogey na jamce č. 12, kde na tříparu skončil první ranou ve vodě. Součet 148 ran stačil ve Mstěticích na dělené 2. místo.

Dobře si vedl i další Američan Jeff Sikute, který měl po prvním kole ztrátu na první hráče 3 ran, což ale ve Mstěticích téměř nic neznamená. Dvě birdie a dvě bogey znamenaly v pondělním kole výsledek 72 a výrazný posun až na celkové 4. místo. Mezi profesionály ale skončil třetí.

Festival krásných drivů a přesných ran do greenu předváděl poslední flight. Všichni tři se nenechali nijak deprimovat faktem, že hrají o vítězství v turnaji a zejména Zedníček s Mrůzkem jako by se předháněli, kdo zahraje delší drive. Oba se vypjali k vynikajícímu výkonu a do posledních chvil bojovali o prvenství. Jiří Seifert hrál pohodový golf na jistotu a skóre 76 mu přineslo velmi příjemné dělené 5. místo.

17tiletý amatér Filip Mrůzek s handicapem 0,1 fascinoval neuvěřitelně dlouhými drivy. Na jedničce (305 metrů – par 4) dokonce přepálil první ranou green. Ale zradila ho krátká hra a bylo z toho pouze bogey. Na čtyřce umístil svůj drive dokonce přímo na green a útočil na eagle, který mu utekl pouze o pár centimetrů. Během 18ti jamek předvedl dvě birdie a 4 bogey a zopakoval nedělní skóre 74. Dohromady zahrál 148 úderů a podělil se o druhé místo s Mikem Newellem.

Jan Zedníček se nenechal vykolejit ani návštěvou bunkeru na osmičce a nepovedeným drivem na devítce, kde všechno zachránil dlouhou ranou z roughu na forgreen. Ani on se ale nevyhnul zaváhání, když se mu nevydařila 12. jamka. První ránu poslal do vody a bylo z toho double bogey. Na třináctce přišlo bogey, ale na další jamce se vrátil do formy zahraným birdie, které se mu podařilo předvést i na sedmnáctce. V neděli se blýskl jediným eaglem v turnaji a jako jediný ze všech zahrál hřiště alespoň v jednom kole pod par. Po dnešním skóre 71 a s celkovým výsledkem 145 ran se stal vítězem Prague Open 2009. Je to vůbec první Zedníčkovo prvenství na turnaji Czech PGA Tour v kariéře. Za svůj triumf si z celkové dotace 300 tisíc Kč odnáší i prémii 50 tisíc Kč.

Jan Zedníček zhodnotil svůj výkon následovně.
„Stejně jako v neděli jsem se soustředil jen na sebe a hru si užíval. Tlak jsem si nijak nepřipouštěl. Pochopitelně jsem se nevyhnul několika chybám, ale klíčem k vítězství byla krátká hra. Dařily se mi přihrávky a hodně jsem získal díky dobrému patování“.

Nejlepší ženou byla podle očekávání účastnice Ladies European PGA Tour Zuzana Mašínová. Oproti nedělnímu výsledku 76 ubrala v pondělí 2 rány a patří jí dělená 4. pozice.

Nedařilo se hráčům, kteří v loňském roce vyhrávali turnaje Czech PGA Tour – Jiří Němeček zahrál 151 ran, Petr Skopový a Ondřej Lébl 155 a Lukáš Lizánek 156 ran.

PILSNER URQUELL CZECH PGA TOUR 2009 GOLF PRAGUE OPEN 2009

VÝSLEDKY 1. KOLA 

1
Jan ZEDNÍČEK     145  +1

T2
Mike NEWELL (USA)    148  +4
Filip MRŮZEK (am.)    148  +4

4
Jeff SIKUTE (USA)    149  +5

T5
Zuzana MAŠÍNOVÁ     150  +6
Jiří SEIFERT     150  +6
Henrik ENGDAHL (SWE)    150  +6

T8
Jiří NĚMEČEK     151  +7
Karel SKOPOVÝ jun.    151  +7

T10
Marcin STELMASIAK (POL)    152  +8
Martin PŘÍHODA (am.)    152  +8

Kompletní výsledky zde

Příští turnaj Pilsner Urquell Czech PGA Tour se hraje v termínu 9. – 11. 5. v rakouském Waidhofenu

PROMOTÉR
Turnaj GOLF PRAGUE OPEN 2009 kompletně promotérsky zajišťuje společnost MP Shot. Golfovým příznivcům je velmi dobře znám jeden z jejích manažerů Petr Mrůzek. Vynikající golfista se vydal i na dráhu pořadatele profesionálních turnajů, které se svým obchodním partnerem Jiřím Pospíšilem zpravidla umisťují právě do Mstětic. MP Shot současně nabízí i
další turnaj v rámci PILSNER URQUELL CZECH PGA TOUR 2009 s názvem PGA CZECH MASTERS pořádaný rovněž ve Mstěticích v termínu 15. – 17. 8. 2009

PGA CZECH
Založení  PGA Czech ještě jako PGA of Czechoslovakia se datuje od roku 1990, kdy byly v Praze sepsány první provizorní stanovy. Zakládajícími členy byli Miloslav Bouška, Petr Mrůzek, Miroslav Němec, Petr Němec, Jaroslav Peterka, Karel Skopový sen., Jiří Zavázal a jako čestný člen Hanuš Goldscheider. Prvním prezidentem byl zvolen Miroslav Němec, kterého po uplynutí volebního období vystřídal v roce 1994 Tomáš Teissing. V roce 2002 se ujal funkce prezidenta PGAC Petr Nitra. V listopadu 1999 se PGA Czech stala plnoprávným členem PGA of EUROPE. V roce 2009 je v PGA Czech registrováno 176 profesionálů.

PILSNER URQUELL
Plzeňský Prazdroj, a. s., je členem globální skupiny SABMiller plc. Značka Pilsner Urquell je mezinárodní vlajkovou lodí portfolia značek SABMiller. S celkovým prodejem 10,7 milionu hektolitrů v kalendářním roce 2008 (včetně licenční výroby v zahraničí) a s exportem do více než 50 zemí celého světa je Plzeňský Prazdroj předním výrobcem piva v regionu a největším exportérem českého piva.

Generálním partnerem Czech PGA Tour je Pilsner Urquell

Video den třetí – závěr a vyhlášení výsledků:

Video den první – zahájení:

Odkazy: ….. Hřiště GC Mstětice …… Hřiště na satelitní mapě ….. Stránka promotéra turnaje …. Stránky PGA ….. Stránky sponzora Pilsner Urquell