Czech PGA – na Tálích kraloval Stanislav Matuš

02.07.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Stanislav Matuš

(freedrive) Závěr čtvrtého turnaje Pilsner Urquell Czech PGA Tour 2011 na Tálích sliboval vzhledem k vyrovnanému průběhu úvodních dvou kol dramatické vyvrcholení. Předpoklady se beze zbytku naplnily a až do poslední rány nebylo o vítězi rozhodnuto. V turnajovém finiši se na osmnácté jamce zúžil souboj o prvenství na dvojici mladíků Stanislava Matuše a Rudolfa Nechanického juniora. Oba sahali po svém prvním titulu mezi profesionály. Vyhrát ale mohl samozřejmě jen jeden. I když za předvedenou hru by si cennou trofej zasloužili oba.

O triumfu Stanislava Matuše rozhodla vyrovnanější poslední kola, která se naopak Nechanickému až tolik nevydařila. Matuš vstoupil mezi profesionály před necelým rokem a zkušenosti sbírá na podnicích Pilsner Urquell Czech PGA Tour a také Alps Tour a dalších sériích v zahraničí. Několikrát už se vítězství přiblížil, ale až do dnešního dne mu chybělo udělat klíčový závěrečný krok. Tentokrát Matuš útočil z předposledního flightu. Nebyla na něho upřena veškerá pozornost a dokráčel si pro titul. A svou hrou rozhodně nenudil, vždyť předvedl tři birdie a tři bogey. Po výsledku 71 (par) a s celkovým skóre +3 mohl po právu slavit. Za své první vítězství na Pilsner Urquell Czech PGA Tour získal finanční prémii 2 925 euro.

 Zálusk na výhru na Tálích si po úvodních dvou kolech dělala trojice lídrů Rudolf Nechanický junior, Slovák Peter Švajlen a Roland Hahn z Maďarska. Sobotu trávili společně v závěrečném flightu, ale nikdo z nich nedokázal zopakovat své výkony z předchozích dnů. Až do úplného konce vydržel bojovat s Matušem pouze Rudolf Nechanický. Na osmnácté jamce potřeboval zahrát par, aby si vynutil play-off. Jenže stejně jako Hahn i Matuš zapisoval bogey a z rozehrávky sešlo. Profesionál z Mariánských Lázní předvedl vedle už zmiňovaného bogey na osmnáctce ještě jedno na čtyřce a pak také double bogey na jamce č. 8. Jediné birdie z desáté jamky na pokoření Matuše nestačilo. I tak ale Nechanický po dnešním výsledku 73 zopakoval své nejlepší umístění na Pilsner Urquell Czech PGA Tour, když loni skončil ještě jako amatér druhý na PGA Czech Masters v Sokolově.

Třetí příčka patří na Tálích Rolandu Hahnovi (dnes 74 úderů). Maďarský golfista znovu atakoval první místo, ale ani potřetí v řadě se mu velkou šanci nepodařilo využít. Třetí z vedoucích hráčů po druhém kole Peter Švajlen spadl až mimo medailové pozice. Dnes se musel spokojit s výsledkem 75, celkově pak +6.

Top 10   (Kompletní výsledky)


foto © Ivan Paggio