Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Czech PGA Championship Matchplay Moravia Steel -Třinecké železárny Trophy 2007 – den čtvrtý, poslední

14.09.2007 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Lukáš Lizánek se stal Mistrem PGA C v jamkové hře pro rok 2007. Ve finálovém zápase zvítězil nad Alanem Babickým 7/6. Zuzana Mašínová zvítězila v zápase o třetí místo nad Petrem Štrougalem.

14.9.2007 – pátek

18:30

Lukáš Lizánek se stal Mistrem PGA C v jamkové hře pro rok 2007. Na druhém místě skončil Alan Babický, na třetím Zuzana Mašínová.

13:20

Boj o třetí místo rozhodly poslední dvě jamky. Petr Štrougal se Zuzanou Mašínovou dokráčeli ke svým drivům na sedmnáctce ASQ. Zuzana hrála zhruba ze sto třiceti metrů druhou ránu vlevo pět od tyče. Petr přestřelil ze sto dvanácti lob-wedgí až na konec greenu. Chip se zastavil nakonec dál od jamky, než ležela v té chvíli Zuzana. Pokus o par nevyšel a oba aktéři vyrazili hned vzápětí za stavu 1UP pro Mašínovou na osmnáctku.

Drivy skončily rozdílem třídy co se vzdálenosti týká. Ovšem zatímco Zuzana hraje svoji druhou ránu z roviny a dobré pozice, Petrův atak greenu drivem skončil vlevo v roughu v ukloněné stráni. Těžká příhra přejede jamku, Petr puttuje jako první. Jeho míč mine ze sedmi metrů těsně jamku a vzápětí už jde rovnou k Zuzce a podává jí ruku s vědomím, že jí stačí dva putty ze šesti a půl metru.

Zuzka Mašínová tedy končí v přímém měření sil s kolegy na bronzové příčce, Petr Štrougal je čtvrtý.

Ve finálovém flightu se skóre hýbalo nahoru dolu s tím, že Lukáš Lizánek si stále udržuje mírnou převahu. Do druhé sady jamek nastupuje s náskokem 2UP nad Alanem Babickým.

10:30

Aktuální stav PGA C Matchplay v Ropici po odehraných šesti jamkách obou soubojů je shodný.

Lukáš Lizánek zahrál na jedničce mimo hranice hřiště ale jeho míč nakonec díky šťastnému odrazu skončil ve hře. Příhra Alana Babického mizí v roughu vpravo vedle greenu, Lizánkovi na birdie chybí asi čtyřmetrový chip. Poté, co ho promění za bouřlivého aplausu skvělých diváků, Babický přehraje svoji příhru. O chvilku později už Lizánek vede o dvě, na šestce ale zahraje chip-in do birdie Babický a tak na sedmičku jdou 1UP pro Lizánka.

Petr Štrougal udělal jedinou chybu. Na dvojce zahrál míč do vody a následné bogey tak určilo stav zápasu na 1UP pro Zuzanu Mašínovou až po jamku číslo šest.

Počasí je skvělé, obecenstvo rovněž.


13.9.2007 – čtvrtek

čtvrtek dopoledne

V dnešních ranních soubojích zajiskřilo.
Petr Štrougal si poradil s Johnem Horskym největším rozdílem, když mu k vítězství stačilo odehrát patnáct jamek.
Petr Nič hrál s Alanem Babickým jako na houpačce. Dotahoval jednu jamku ztráty na čtrnáctce, kdy z roughu a z ne právě dobré pozice dostal míč na green necelé čtyři metry od jamky. Alan puttoval prakticky ze stejného místa jen o pár centimetrů delší putt na birdie, Petr eagla dotáhnul do vítězného konce. Na patnáctce ale vyhrál Alan a šestnáctku zahráli oba konzervativně, přesto že mezi nimi po drivu byl prakticky padesát metrů. Petr neúspěšně atakoval birdie. Na zbývajících dvou jamkách se už na skóre nic nezměnilo.

Zuzana Mašínová a Marek Najman dotáhnuli svůj souboj až na devatenáctou jamku. Zuzka hrála druhou ránu zhruba ze sto šedesáti metrů, Marek ze stodvaceti. Zuzka je krátká, Marek vpravo vedle greenu. Kazí první příhru, Zuzka puttuje a její míč se zastaví jen pár čísel od jamky. Marek ještě zkusí posunout match dál ale jeho příhra nenajde svůj cíl.

Ondra Lébl na šestnáctce vede o jednu, zahraje par z vodní překážky, Lukáš Lizánek nepromění birdie putt. Zato na sedmnáctce srovná a oba příslušníci „Strakonické čtyřky“ jdou na osmnáctku. Lukáš neskutečně dobrým drivem leží skoro na greenu, Ondra hraje těžkou příhru z přivráceného svahu. Skončí čtyři metry za vlajkou. Lukášova příhra téměř spadne do eagla a poté, co Ondřej svoji šanci na birdie nepromění, je rozhodnuto.

Postřehy:
John Horsky: „Nehrál jsem špatně, ale Petr hrál perfektně. Trošku špatně jsem puttoval.“
Zuzana Mašínová (cestou do klubovny): „Ty brďo! Tak já se přijela jen zúčastnit…“
Lukáš Lizánek: „Jo! Máš foťák? Prosím tě vyfoť mě na osmnáctce i s cedulí. To je poprvé, co jsem Ondru porazil…“
Alan Babický: „Rozhodovaly otáčky míče. Kolik jich bylo? Pět, čtyři…“

čtvrtek odpoledne

Odpolední dvě hry měly zpočátku naprosto jasný vývoj. Petr Štrougal ztrácel na Lukáše Lizánka velice rychle tři jamky stejně tak jako Zuzana Mašínová na Alana Babického. Zuzka začala posléze alespoň držet stav, který se „kymácel“ mezi třemi a čtyřmi UP pro Babického. Jinak charakteristiká pro tento souboj byla třeba jamka číslo dvanáct. Oba hráči ve středu fairwaye, Zuzana o pár metrů kratší. Druhá rána jde přímo na tyč a lehkým backspinem končí svoji pouť tři metry od cíle. Alan hraje chytrou plošší příhru na pravou stranu greenu, odkud postupně steče zhruba na necelé tři metry od jamky. Zuzka birdie promění, Alan nikoliv. Na patnáctce je hotovo a oba aktéři sedí jen pár metrů od greenu, aby sledovali vývoj druhého semifinále.

V něm Petr Štrougal bojoval jako lev o možnost zahrát si po dvou letech opět finále. Ve velice dramatickém a dynamickém souboji dvou golfových atletů se hrály dělové drivy s občasnými chybami na druhých ranách. Jako třeba na třináctce, kde byly oba míče po drivech hluboko pod sto metrů do greenu a přesto oba hráči skončili po druhých ranách ještě před greenem. Petr Štrougal, mocně podporovaný místním publikem (oblibu si získal před dvěma lety při zisku titulu) dokázal, že se umí rvát jako o život a že je v jamkovce naprosto nepříjemným soupeřem. Se ztrátou jedné jamky hraje na osmnáctce skoro na green a dá birdie proti Lukášovu paru. Jde se na devatenáctou jamku…

Drivy jsou naprosto neomylné, druhou hraje jako první Lukáš. Efektní backspin a míč stojí vlevo na úrovni tyče, dva metry daleko. Petr je z roughu (kam se vydropoval kvůli náhodné vodě) kratší a čeká ho pětimetrový putt, který jen lehce míjí zprava. Lukáš se své šance hrát finále chopí a nepustí ji. Ne právě lehký putt pod tlakem, který je čitelný i na jeho kamarádovi Ondřejovi Léblovi teď už v roli kedíka, zarachotí na dně jamky a je jasno.

Zuzana Mašínová: „Já jim přeju oběma, ale víc asi Lukášovi. Proč? Mládí vpřed… ;o)!
Alana Babický: „Byla to pohoda. Ale ten kopec od jedenáctky popátý během tří dnů…“
Petr Štrougal: „Já jsem spokojenej. Byla to fajn a byl to boj. Lukáš hraje dobře.“
Lukáš Lizánek: „Sakra dobře jsem si nahoře vzpomněl na loňský rok a souboj s Petrem Skopovým. Třikrát jsem od míče odstoupil. Mám obrovskou radost a na zítřek se hrozně těším!“

V pátek ráno se utkají Lukáš Lizánek a Alan Babický od 8:30 v souboji na 36 jamek o titul šampiona. O třetí místo začnou hrát na osmnáct jamek Petr Štrougal a Zuzana Mašínová přesně v 9:00


12.9.2007 – středa

První den jamkového mistrovství české PGA se na těžce zkoušeném hřišti odehrálo dvacet čtyři soubojů, z nichž některé byly opravdovou oslavou golfu. V první řadě je ale třeba vyslovit velkou pochvalu na adresu headgreenkeepera Petra Tichého, který se svojí posádkou dokázal vrátit herní způsobilost až na kost odhaleným bunkerům. Těžké deště poznamenaly právě pískové překážky nejtěžším možným způsobem.

Hned v první dvojici se utkal loňský poražený finalista René Pink se semilským Jiřím Jandou. Pink podstatnou část hry vedl ale „specialista“ na jamkové souboje Janda, kterému nosil bag vynikající znalec místních poměrů Jan Wolny. Jirka postupně ztrácel půdu pod nohama ale nakonec se mu podařilo nepříznivý vývoj obrátit a ve strhujícím finiši Rendu na osmnáctce porazil.

Jiří Němeček ke svému souboji dorazil včas, nikoliv tak jeho soupeř. Diskvalifikace Aarona J. McAdama byla nevyhnutelná a Jiří se mohl vrátit zpátky na hotel nabrat síly na odpolední kolo. První velké překvapení se mohlo odehrát na účet předloňského vítěze tohoto turnaje, Petra Štrougala. Martin Kopecký hrál s chutí a ze všech sil. Jejich souboj končil až na sedmnáctce vítězstvím 2/1 ve prospěch Štrougala. Další místní matador, Jiří Maglen, vrátil loňskou prohru Petru Mrůzkovi a to bylo konečně první seriózní překvapení dne. Lukáš Lizánek se v prvním kole příliš neunavil, když poslal domů ze třináctky Johna Carrolla.

V odpoledních zápasech se hrál fanatastický golf hlavně mezi Petrem Ničem a Jirkou Jandou (Nič 2/1), Alanem Babickým a Jirkou Němečkem (Babický 3/2), Zuzanou Mašínovou a Tomášem Tychlerem (Mašínová 4/2), Johnem Horskym a Stephenem Bradleym (Horsky 1/0) a Petrem Štrougalem a Janem Juhaniakem (Štrougal 2/1).

Perličky:
Jiří Janda o Petru Ničovi: „To co mi udělal na pětce se jen tak nevidí. Driver na odpališti a pak ještě jednou driverem z fairwaye. Metr od tyče! A birdie mi nestačilo…“
Petr Nič o Jirkovi Jandovi: „Těžký soupeř. Jirku znám ale i tak to bylo těžší, než jsem čekal. Hraje výborně.“
John Carroll: „Přijel jsem, abych dělal Lukášovi (Lizánkovi) caddyho… :o)“
Ondra Trupl k Martinovi Bauerovi poté, co oba prohráli svá první kola: „Tak jsem si myslel, že jsem nejhorší na okrese, a my jsme tu dva:“
Alan Babický po utkání s Jirkou Němečkem: „Oba dva jsme hráli dobře. Já pět a Jirka čtyři pod. Nestačilo mu to…“
Jirka Němeček: „Neudělal (Alan) chybu. Možná jen jednu. Když nedal dvoumetrový putt do paru.“
Tomáš Tychler po utkání se Zuzanou Mašínovou: „Po devátce jsem vedl o dvě. Zuzana hrála pary a to jí proti mně bohatě stačilo.“

A nejčastější otázka dne?
„Bude se hrát?“

Výsledky Pro-Am
    Beskydský golfový klub


CZECH
PGA CHAMPIONSHIP MATCHPLAY MORAVIA STEEL – TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY TROPHY
2007
1. Petr NIČ Petr
NIČ
Petr
NIČ
2/1
-
Alan BABICKÝ

1/0

-Alan BABICKÝ
4/3
Lukáš LIZÁNEK

7/6

32. -
16. René PINK -Jiří JANDA
1/0
17. Jiří JANDA
8. Jiří NĚMEČEK -Jiří NĚMEČEK
DSQ
-Alan BABICKÝ
3/2
25. Aaron McADAM
9. Alan
BABICKÝ
-aAlan BABICKÝ
4/3
24. Libor KŘESŤAN
4. Zuzana MAŠÍNOVÁ Zuzana MAŠÍNOVÁ -VZuzana MAŠÍNOVÁ
4/2
-Zuzana MAŠÍNOVÁ
na 19. jamce
29. -
13. Martin BAUER Tomáš TYCHLER
3/2
20. Tomáš TYCHLER
5. Květoslav STRACHOTA -Květoslav STRACHOTA
7/6
-Marek NAJMAN
3/1
28. Karel SKOPOVÝ sen.
12. Marek NAJMAN -Marek NAJMAN
3/1
21. Ondřej TRUPL
2. Stephen BRADLEY Stephen BRADLEY -John HORSKY
1/0
Petr ŠTROUGAL
4/3
-Lukáš LIZÁNEK
na 19. jamce
31. -
15. Milan SOPKO -John HORSKY
2/1
18. John HORSKY
7. Jan JUHANIAK -Jan JUHANIAK
4/3
-Petr ŠTROUGAL
2/1
26. Miroslav STEHLÍK
10. Petr ŠTROUGAL -Petr ŠTROUGAL
2/1
23. Martin KOPECKÝ
3. Ondřej LÉBL Ondřej LÉBL Ondřej LÉBL
3/2
-Lukáš LIZÁNEK

1/0

30. -
14. Petr MRŮZEK Jiří MAGLEN
2/1
19. Jiří MAGLEN
6. Lukáš LIZÁNEK Lukáš LIZÁNEK
6/5
-Lukáš LIZÁNEK
5/4
27. John CARROLL
11. Jiří HOLÝ -Lukáš HROUDA
3/2
22. Lukáš HROUDA