Czech Open 2011 v Čeladné bude!

22.06.2011 | Martin Kučera | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Další ročník European PGa Tour Czech Open 2011 který proběhne 18. – 21.srpna v Čeladné, měl velmi namále. Po dvou letech pořádání, kdy turnaj vykázal velkou ztrátu, se majitelé Stanislav Pros a Aleš Buksa rozhodli ještě jednou organizovat tento turnaj, což potvrdili na dnešní tiskové konferenci v Erpetu. Již nyní ale vědí, že turnaj skončí opět se ztrátou.

Rozpočet letošního ročníku je 90 mil. korun. I pro letošní ročník se nepodařilo zatím sehnat titulárního sponzora. Dle slov pana Prose, který viděl spojení např. Budvar Czech Open či Škoda Czech Open, za dobrý nápad, se bohužel nepodařilo toto spojení uskutečnit.

Z rozpočtu turnaje 90 mil. korun ukrojí prize money 1,5 mil. eur, které je nižší o 500tis. eur oproti loňskému roku. V rámci úspor bude zavedeno i vstupné na turnaj. Návštěvníci budou mít jediný den zdarma a to ve čtvrtek, první den turnaje. V pátek a v sobotu bude vstup za 390,- Kč a v neděli na finálové kolo bude stát vstupné 490,- Kč.

V současné době nejsou potvrzeni žádní hráči, ale neměl by chybět „otec hřiště“ Miguel Angel Jiménez a loňský vítěz Peter Hanson. Ostatní hráči jsou v jednání a budou uveřejňováni postupně. Rádi by uvítali také Alexe Čejku či jiné hráče, ale pořadatelé nemají v plánu platit za starty hráčů.

Hřiště je dle slov Ondřeje Neruda ze společnosti Goram již nyní v perfektním stavu a zejména greeny. Bude se hrát Middle Course, což je kombinace Old Course a New Course. Jamka č. 1 bude desátou jamkou New Course a 18. jamka bude devátou na Old Course.

I pro letošní rok je potřeba mnoho dobrovolníků na pomoc při organizaci turnaje. Počítá se se 300 dobrovolníky. Přihlášky pro zájemce budou k dispozici na stránkách Czech Open od příštího týdne.