Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Czech Mid-Amateur Tour – Happy-end Honzy Bürgera, triumf Evy Hlaváčkové

09.09.2007 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Czech Mid-Amateur Tour 2007 už je minulostí. Seriál osmi atraktivních turnajů se uzavřel ve čtvrtek 6. a v pátek 7. září v Mariánských Lázních a Cihelnách. Pro řadu hráčů a hráček to byly poslední dvě šance vylepšit své umístění v žebříčcích a získat některou ze 60 hracích karet pro muže a 10 pro ženy na příští sezónu. Ti, jimž se to nepodařilo, a noví adepti musejí bojovat o místa na túře v roce 2008 během dvoudenní kvalifikace ve Mstěticích u Prahy v závěru tohoto pracovního týdne. Ve hře je 36 hracích karet pro muže a dvě pro ženy.

Turnaj v Mariánských Lázních se odehrál za typického počasí, které zhusta vládne na tomto vysoko položeném hřišti v září. Ráno plus 6 stupňů, prudký nárazový vítr, obloha těhotná ocelovými mraky. Podmínky, které vyhovovaly zdaleka ne každému. Několik hráčů proto na start nakonec ani nedorazilo. Jediným, kdo v této slotě dokázal pokořit hranici 80 úderů, byl pozdější překvapivý vítěz – Tomáš Hrdlička ze Mstětic. Klobouk dolů před jeho 74 údery! Matador Luboš Hakl z Líšnice dlouho věřil ve vítězství – nakonec to pro něj bylo „jen“ druhé místo za 80 úderů. Třetí skončil s 81 údery Robert Bouška z Ještědu. Nedařilo se vůbec favoritům. Domácí Standa Kopejtko skončil s 81 úderem pátý, ač patřil k největším kandidátům na prvenství. Vítěz předcházejících dvou turnajů Richard Svátek z Erpetu dopadl ještě hůř – po zcela nepovedené první polovině kola vzdal. Lídr průběžného žebříčku Radek Votruba skončil s 86 údery až na 18. příčce.

Mezi ženami znovu – pokolikáté už? – potvrdila svou neotřesitelnou pozici plzeňská Eva Hlaváčková. Promrzlá na kost zahrála 88 úderů a zvítězila před Marcelou Jirkovou z Českého Krumlova (93) a Věrou Knihovou (94). V turnaji nakonec nakonec startovalo 80 mužů a 13 žen.

O den později se midi utkali v Cihelnách. Počasí bylo o krapítek lepší než v Mariánských Lázních. Přesto v údolí Teplé vál silný nárazový vítr, který všem ztěžoval hru hlavně na páté jamce. Vítězstvím se s vynikající sezónou rozloučil českokrumlovský sympaťák Jan Bürger. Zahrál 74 úderů a jednu ránu porazil Radka Valentu ze Semil a o dvě Radka Patočku ze Slavkova. „Dnes jsem hrál dobrý golf. Vlastně jsem udělal jen jednu chybu,“ řekl Jan Bürger po hře v klubovně. „ Na desáté jamce jsem po nepovedeném drajvu ležel asi 140 metrů od grýnu. Protože příhra byla proti větru, zvolil jsem o číslo delší hůl, než bych hrál obvykle. Míč bohužel skončil vlevo za grýnem ve vodní překážce a bylo z toho zbytečné double-bogey.“ Honza Bürger letos ve všech turnajích midů předváděl kvalitní a hlavně vyrovnané výkony, končil vždy v popředí výsledkové listiny, a tak není divu, že se nakonec stal nejlepším midem sezóny 2007! Honzo, blahopřejeme!

Eva Hlaváčková nezklamala sebe a své příznivce ani v Cihelnách. Zahrála nejlepší individuální výsledek dne – 73 úderů! – a zvítězila s neuvěřitelným náskokem 14 ran před Ivetou Uhrovou z Konopiště (87) a Lenkou Klikarovou ze Semil (88). V konečném žebříčku sezóny Eva Hlaváčková podle očekávání dominovala. Obhájila své loňské vítězství s noblesou a bravurou. Také jí patří naše blahopřání.

Konečné žebčíčky Czech Mid-Amateur Tour 2007

Muži:
1. Jan Bürger 7678 bodů
2. Robert Bouška 7570
3. Marek Šulc 7254 … 60. Tomáš Dyntar 1570.

Ženy:
1. Eva Hlaváčková 10500 bodů
2. Věra Knihová 9425
3. Martina Plachá 8675 … 10. Anna Polavková 5435.

Ročník 2007 skončil, ať žije ročník 2008 a ať se do něj probojují stejně skvělí hráči jako Jan Bürger, Robert Bouška, Marek Šulc a mnozí další.

www.mid-golf.cz