Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Czech Mid-Amateur Tour Fontana, Rakousko – vítězí Svátek a Plachá

30.06.2007 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Svátek ve Fontaně.
Že Fontana nedaleko Vídně patří k nejkrásnějším, nejtěžším, ale i nejdražším hřištím v Rakousku a okolí, není sporu. Jedni ji milují, druzí sem přijíždějí s obavami z nehratelných rafů a bleskurychlých grýnů. Všichni se však vzácně shodují – zahrát si tady je svátek. Své o tom po pátku 29. června vědí i vítězové pátého turnaje Czech Mid-Amateur Tour: Richard Svátek z pražského Erpetu a Martina Plachá ze Semil.

Padla kosa na kámen. Eva Hlaváčková po šňůře tří vítězství na túře v řadě a absenci v liberecké Fojtce našla zdatnou soupeřku až ve Fontaně. Jako jediná z devíti startujících žen Martina Plachá dokázala stlačit svoje skóre pod 90 ran (85) a s náskokem 7 úderů zvítězila. Druhé místo vybojovala Eva Hlaváčková (92), třetí skončila Kamila Pobudová (95). Vítězství ve Fontaně bezesporu patří k největším hráčským úspěchům Martiny Plaché. "Fontana je moje oblíbené hřiště. Hraju tady ráda a často, takže vím, že klíčem ke hřišti je správná taktika a puttování. Snažila jsem se vyhýbat se rafům, protože z rafu se tady nedá zahrát rána, ale jen se zachránit. Navíc jsem dnes skvěle puttovala.".

Richard Svátek po vleklém zranění zad vstoupil do kolotoče turnajů túry až na Karlštejně. Chvilku se rozkoukával, ale ve Fontaně už udeřil. Na zdolání 18 jamek potřeboval 80 úderů. Stejně jako Franta Foldin, Jan Bürger a Marek Černý. Třetího play-off se však dobrovolně vzdali Jan Bürger a Marek Černý, kteří předčasně z Fontany odjeli. Vítěze pak určila třetí jamka rozehrávky. Na jamkách č. 1 a č. 2 totiž Richard Svátek a Franta Foldin hráli shodně bogey a par. Na pětiparové jamce č. 18 však Richard Svátek proměnil svůj birdie putt a mohl si letos poprvé vychutnat slastný pocit vítězství.

Fontana dokonale prověřila českou midamatérskou pánskou špičku. Důkaz? Žádný výsledek pod 80 úderů. Třicet pět hráčů se skóre mezi 80 a 89 údery. Čtyřicet hráčů se skóre 90 a víc ran. A to se tu poprvé hrálo z o něco kratších žlutých pánských odpališť, proti čemuž několik ranařů ve startovním poli lamentovalo a Radek Votruba dokonce podal písemný protest.

Túra má od 29. června prázdninovou přestávku. Šestý turnaj – dvoudenní Players Championship II – je plánován do rakouského Waidhofenu v závěru srpna, nicméně proskakují zprávy, že vzhledem k neutěšenému stavu zdejšího hřiště pořadatelé vážně zvažují alternativní řešení. Kde se nakonec tento turnaj bude hrát, vás budeme včas informovat.

Výsledky    
Golf Resort Fontana