Czech Mid-Amateur tour 2010 zahájena

30.04.2010 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje

titulV prvním ze šesti turnajů letošní  Czech Mid-Amateur Tour  zvítězili v Mladé Boleslavi Vít Rotter a Eva Hlaváčková. Druhá místa obsadili Marek Šulc a Markéta Šubrtová. Třetí místa obsadili Renáta Dědková a Michael Závěrka.

Po někonečně dlouhé zimě se všichni midi dočkali. První turnaj letošní sezóny, která nabídne celkem šest dvoudenních turnajů se odehrál na hřišti resortu Sand Martin´s Holes – Mladá Boleslav. Plné startovní pole, výborně připravené hřiště a ještě k tomu nádherné počasí. To byly dva krásné golfové dny, které si midi plně užili. Početná skupina nováčků o sobě dala vědět hned v prvním kole, ale nakonec se prosadila zkušenost a přední místa obsadily známé tváře.

Jako tradičně startovaly první dámy a vítězkou prvního letošního turnaje se po vynikajících a vyrovnaných výkonech stala Eva Hlaváčková (74, 74), která letos získala divokou kartu, protože v loňském roce bojovala se zraněním. Na druhém místě se umístila „nová tvář“ a vítězka kvalifikace Markéta Šubrtová (74, 80), bronz si vybojovala Renáta Dědková (83, 81).

V prvním kole předváděli vynikající výkony nováčci, Emanuel Mašín (75), Lukáš Basler (75), Radek Tauš (76). Ve druhém kole se však nakonec prosadili zkušení a ostřílení hráči. Vítězství si z Mladé Boleslavi odváží Vítek Rotter (77, 76), před druhým Markem Šulcem (80, 74) a třetí místo obsadil překvapivě vynikajícím finišem ve druhém kole Michael Závěrka (82, 73).

Velké poděkování patří „Jožinovi“ Šulcovi a Romanu Svobodovi za skvěle připravené hřiště. Letošní ročník je zahájen. Další turnaj čeká midy za dva týdny v Beřovicích.