Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Czech Mid Amateur Tour 2010 – Beřovice pod deštníkem

16.05.2010 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Titul_Midi_14052010Druhým turnajem pokračovala série Czech Mid Amateur Tour 2010. Stejně jako v loňském roce zavítala mid-amatérská špička na linksové hřiště v Beřovicích. Opět plné startovní pole, výborně připravené hřiště, jenom to počasí se moc nepovedlo. První kolo ještě přineslo hráčům sem a tam sluníčko, ale to druhé bylo už celé pod deštníkem. K tomu se přidal nepříjemný vítr a teplota okolo sedmi stupňů. Asi nikomu se nechce hrát golf za stálého deště, v zimě a s pocitem, že to odnesete chřipkou. Je na místě vyjádřit uznání všem hráčům, kteří nastoupili do druhého kola i přes velmi nepříznivou předpověď počasí.

 Statečné mid-amatérky bojovaly s nepřízní počasí asi nejvíc, jejich páteční ranní start provázel silný déšť a teplota asi pět stupňů. Vítězka loňské kvalifikace Markéta Šubrtová předvedla v prvním kole vynikající výsledek 76, a když k tomu v pátek přidala solidních 86, zaslouženě si odvezla své první zlato. Další nová tvář Lucie Krajná ukázala, že umí bojovat a po výkonu 81, 87 si odváží stříbro. Eva Hlaváčková tentokrát nestačila na „nové tváře“ a po výsledcích 81, 88 obsadila bronzovou příčku.

V mužích se žádná senzace nekonala. Jasně se potvrdilo, že zkušenost a vyzrálost hráčů jako jsou Josef Stanislav, Marek Černý, Luboš Hakl, Marek Šulc, Tomáš Rančák, Standa Kopejtko, Radek Patočka, Robert Bouška a Vítek Rotter jsou zárukou kvalitních výsledků.

Po prvním kole sice vedl Pavel Vápenka výkonem 76, ale druhé kolo hrané v dešti pokazil a propadl se na konec druhé desítky. Naopak své výborné výsledky z prvního kola si podrželi staří harcovníci. Radek Patočka zahrál v prvním kole 79, ve druhém jen o tři rány hůře 81 a z Beřovic si odváží bronz. Robert Bouška letos na Floridě moc netrénoval a tak byl určitě spokojen, když si po výsledcích 78, 80 stoupl na stříbrnou příčku. Malý vzrůstem, ale zato velký hráč, to je Vítek Rotter, který po druhé za sebou vítězí. Za výsledky 77, 80 bere zlato a je letos zatím jasně v čele žebříčku.  

Velké poděkování patří panu Koukolovi za skvěle připravené hřiště, které vydrželo i celodenní liják. Obzvlášť grýny byly vynikající.

Další turnaj čeká mid-amatéry za necelý měsíc na Kunětické hoře, ale již za dva týdny je tady Czech International Mid-Amateur Championship, který se koná v termínu 27. – 29.5.2010 na Karlštejně.

 

 Ilja Ehrenberger

Rotter
Vít Rotter

     Markéta Šubrtová

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Markéta Šubrtová