Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Czech Mid-Amateur Tour 2008 – Stará garda ovládla Slavkov

01.05.2008 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Tak to máme zase tady. Nová golfová sezóna a s ní již 7. ročník mid-amatérské túry. Poslední dubnový den se sjela naše mid-amatérská špička do Slavkova u Brna, kde se přesně před šesti lety poprvé odehrál turnaj pětatřicátníků a následně se toto hřiště stalo tak trochu tradičním místem zahajovacího turnaje nového ročníku.

 

     Slavkovská osmnáctka, která bude letos dějištěm mezinárodního mistrovství na rány, byla připravena velmi kvalitně a velké poděkování za to patří Radimovi Válkovi. Škoda jen, že tradičně rychlé grýny byly vinou nepřízně počasí spojené s dosetím na začátku dubna o poznání pomalejší, než byli hráči zvyklí z minulých let.
    Pokud letos někdo čekal další překvapení jako v minulém roce v podobě vítězství „nováčků“, měl smůlu. Stará garda jasně ukázala, že ještě nepatří do starého železa a na náročné linksové osmnáctce předvedla výkony, za které se vůbec nemusí stydět.
    Dámy mají vždycky přednost a u midů tomu není jinak. Takže i poslední dubnovou středu jako první startovaly ženy a nutno dodat, že neměly ani sebemenší problém s časovým limitem. Eva Hlaváčková opět předvedla, že zatím nemá v mid kategorii žen konkurenci a výkonem 79 zcela jasně zvítězila rozdílem třídy, možná dvou, před druhou Michaelou Šimkovou (90 ran) a třetí Martinou Plachou (91). Uvidíme příští rok, na podzimní kvalifikaci se chystá několik nových tváří s nízkými hcp, takže je možné, že Evě Hlaváčkové přibude rovnocenná konkurence.
     V mužské kategorii předvedli hned dva členové „staré gardy“ vynikající výsledky. Větší štěstí měl Luboš Hakl, který výkonem 75 a lepším skore druhé devítky zvítězil a odnáší si první zlato z letošní série. Stejný výkon 75 ran přinesl Josef Stanislav a odváží si stříbro. Novinkou letošního ročníku je zrušení rozehrávek u jednodenních turnajů a tak o vítězi rozhodla kriteria dle soutěžního řádu. A aby toho nebylo málo, tak máme dělené i třetí místo. To si rozdělili Standa Kopejko a Robert Bouška shodnými výkony 77 ran.
      Poslední dubnová středa se vydařila a všichni už se těší na další turnaj, který se hraje již za týden na novém hřišti Kunětická hora.

    Na Slavkově se ale odehrál ještě jeden turnaj midů. O den dříve v ůterý 29.4. měl premiéru turnaj tzv. B série. Je možné ji nazvat jakousi druhou ligů midů, která je na rozdíl od hlavní soutěže otevřená a může se jí zůčastnit každý, kdo splňuje věkový a HCP limit (výjimku tvoří držitelé Tour Card 2008, ti B sérii hrát nemohou). Abychom byli přesní, tak se do B série Czech Mid-Amateur Tour mohou přihlásit muži starší 35 let (ženy 30 let) s HCP 15 a nižším.
    Vítězem prvního turnaje „B“ se stal Ilja Ehrenberger, otec celé soutěže, který tak udělal první krok k návratu zpět do „Áčka“. Další turnaj „B série“ se koná opět den před hlavním turnajem, tedy 6.května na Kunětické hoře.