Czech Mid-amateur Tour 2008 – Na Karlštejně vítězí Radek Patočka a Kamila Pobudová

21.06.2008 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Počasí, na rozdíl od roku 2007, midům letos na Karlštejně opravdu přálo. V loňském roce se kvůli bouřce třikrát přerušovalo, což na tak kopcovitém hřišti není vůbec příjemné. Tentokrát však bylo vše jinak a na midy čekal krásný slunný den, ale i náročné hřiště.
Karlštejnská osmnáctka doznala několik úprav v podobě více posekaných roughů, dosetých grýnů a nových cest. Pokud jde o grýny, nebyly tak rychlé, jak by si většina hráčů přála, ale současný stav nedovolil Jaroslavu Škardovi, který odpovídá za stav hřiště, sekat na tu nejnižší hodnotu.

 

Při absenci „královny“ Evy Hlaváčkové se šance chopila „domácí“ Kamila Pobudová a s přehledem zvítězila s výkonem 79 ran. Stříbrnou příčku, stejně jako na posledním turnaji na Ypsilonce, vybojovala Vera Knihova s výsledkem 84. Bronz si odvezla  Martina Plachá za 89 ran.

Pravděpodobně největším favoritem byl letos poprvé startující David Zelinka, ale pole hráčů, kteří dnes můžou zvítězit je hodně široké. David přinesl 77 a to stačilo pouze na bronz. Standa Kopejtko, stálice mid-amatérské scény, zahrál stejně jako David 77 ran, ale lepší druhá devítka mu zajistila druhou příčku.
Ovšem rybník všem vypálil výborně hrající Radek Patočka, mimochodem Rookie of the Year  2006. Jeho výsledek 76, byl pouze o jednu ránu lepší než výkon Davida a Standy, ale o tom je golf. Jedna rána vám může přinést radost i smutek. V případě Radka Patočky je to radost z prvního vítězství na túře midů.

Blahopřejeme všem vítězům a příští týden se můžeme těšit na další turnaj před menší prázdninovou pauzou. Tentokrát midi zavítají poprvé na Mnich, krásné hřiště na jihu Čech.     

Výsledky …… Informace o hřišti …..  Hřiště na satelitní mapě ….. Stránky Mid Golf Tour