Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Czech Mid-Amateur Tour 2007, Karlštejn – vítězí Votruba a Hlaváčková

08.06.2007 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Radek Votruba (GC Karlštejn) a Eva Hlaváčková (GC Plzeň-Dýšina) zvítězili ve třetím turnaji CMAT 2007, který se uskutečnil ve čtvrtek, 7. čevna, na Karlštejně. Radek Votruba zvítězil výsledkem -1, přesvědčivých 6 ran před druhým Davidem Zelinkou (+5). Třetí pozici (+8) dělí Polava, Rotter, Blažek a Foldin. V ženské kategorii zvítězila letos již potřetí Eva Hlaváčková před druhou Verou Knihovou a Kamilou Pobudovou. Turnaj provázelo bouřlivé počasi. Po dlouhodobé absenci se ve startovním poli opět objevil Richard Svátek.

Léto vládlo plnou silou i o prvním červnovém čtvrtku. Na náročném karlštejnském hřišti byl každý stupínek nad 30 stupňů Celsia setsakramentsky znát. Kdo se před bodavým sluncem dostatečně nechránil, kdo podcenil pitný režim, byl bez šance na dobrý výsledek. A aby rozmarům počasí nebylo dost, odpolední hra byla dvakrát přerušena kvůli bouřce doprovázené prudkým lijákem a krupobitím. Deset hráčů, kteří v krátké době dvakrát promokli na kost, kolo vůbec nedokončilo.
Po vleklém zranění se ve startovním poli 89 mužů objevil i Richard Svátek. Nicméně, i on byl postižen dvojím přerušením hry a s výsledkem 87 ran rozhodně nemohl být spokojen. Spokojeností naopak zářil vítěz Radek Votruba. Zahrál skvělých 71 ran (-1 pod par hřiště), letos poprvé vyhrál turnaj túry a navíc se ujal i vedení v průběžném žebříčku mužů. Co víc si přát. Po vítězství v mistrovství ČR mid-amatérů na Konopišti (30.5.-1.6.) je to další výrazný úspěch tohoto sympatického a skromného hráče.

David Zelinka coby nováček na túře už podruhé podal pádný důkaz, že bude bojovat o přední příčky. Překvapivé snad mohlo být třetí místo Zdeňka Polavky. Kdo však zná Zdeňkovo tréninkové úsilí a herní vytížení, překvapen není. Jednou to přijít muselo.

Mezi tuctem žen dominovala znovu Eva Hlaváčková. 80 ran, prvenství, luxusní náskok 10 úderů před Věrou Knihovou a 11 úderů před Kamilou Pobudovou. Nevedlo se tentokrát Renátě Dědkové. 94 ran pro ni znamenalo až 7. místo.

Túra pokračuje dvoudenním turnajem Players Championship v pátek 15. a sobotu 16. června na liberecké Fojtce. Hrát se tu bude o dvojnásobný počet bodů do žebříčků túry.