Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Czech Mid-Amateur Tour 2006

25.06.2006 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Vrcholem letošní sezóny turnajů Czech Mid-Amateur Tour 2006, bylo třídenní klání na hřišti Astoria Golf Resortu Cihelny za účasti zahraničních hráčů zvučných jmen. Mezi hráči z Anglie byl největší hvězdou Roger Roper, letošní bronzový medailista z European Mid-Amateur Championship, dále pak do Cihelen dorazila „švýcarská garda“ v čele s Paulem Burhardem, loňským vítězem Czech Mid-Amateur Open Championship.

Konečně se na hráče usmálo štěstí a po celou dobu turnaje panovalo nádherné počasí plné slunce bez bouřek a lijáků.
„Král“ českých greenů a ředitel celého turnaje Ing. Michal Voigts neponechal nic náhodě a hřiště připravil tak, že nad kvalitou greenů a fairway žasli všichni zúčastnění.

Hned první kolo přineslo výborné výsledky poměrně velké části startovního pole a naši hráči se vůbec nemuseli stydět. Avšak na výkon 68 Paula Burgharda ze Švýcarska neměl nikdo a tak přenocoval na špici startovního pole. Z našich zahráli výborně Richard Svátek a Luboš Hakl, oba 72, dále pak Roman Pivoda, Standa Kopejko a Pepa Stanislav všichni 73.

Z žen byla po prvním kole nejlepší Renata Dědková, která jako jediná zahrála pod osmdesát, 78.

Ve druhém kole favorité trochu ztratili dech a tak nejlepší výsledek přinesl Vítek Rotter, který hřiště prošel jako jediný v paru, Roger Roper přinesl také slušných 71 a za zmínku stojí výkon Josefa Preisingera, který donesl pro něj vynikajících 73.

Ve třetím kole se pořadí pořádně zamotalo a viděli jsme opět golf vynikající úrovně. Velkou pochvalu zaslouží loňský „Rookie“ Petr Vaverka, který jako jediný z našich zahrál pod a donesl super výsledek 68, což ho vyneslo na celkové čtvrté místo. Angličan Roger Roper už nedokázal dohnat ztrátu z prvního kola a výkony 75, 71 a 73 obsadil bronzovou příčku. Stříbro si z Cihelen odváží výkony 68, 76 a 73 sympatický Paul Burghard ze Švýcarska. A kdo si odvezl zlato ? Vynikajícími stabilními výkony 73, 73 a 70 se stal vítězem Standa Kopejko z RGCML. Blahopřejeme !

V ženské kategorii došlo na play-off ve kterém získala zlato Renata Dědková před Ivetou Uhrovou a bronz si připsala Martina Plachá.

Ještě jednou zaslouží poděkování všichni hráči a celý soutěžní výbor a v neposlední řadě celý realizační tým Astoria Golf Resortu Cihelny za výborně připravené hřiště.