Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Czech Mid-Amateur Tour 2006 – Ypsilon GR Liberec

11.06.2006 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Roman Pivoda (PCČE) a Iveta Holubová (GCK) zvítězili ve čtvrtém turnaji Czech Mid-Amateur Tour 2006, odehraném v libereckém Resortu Ypsilon. Pivoda zvítěil v rozehrávce s Richardem Svátkem (GCEP) a Františkem Foldinem (GCHA). Holubová zvítězila s náskokem čtyř ran před Lenkou Klikarovou(GCS) a šesti před Evou Hlaváčkovou (GKPD).
Ve čtvrtém turnaji série Czech Mid-Amateur Tour 2006, který zavedl hráče na půdu nového hřiště Ypsilon Golf Resort nedaleko Liberce, se „midi“ konečně dočkali lepšího počasí, i když to tak nejprve nevypadalo. Ranní opar a husté nízké mraky vystřídalo kolem deváté slunce a modrá obloha, která vydržela celý den. Většina hráčů se poprvé mohla přesvědčit, že na českou golfovou scénu přibylo velice kvalitní hřiště se zázemím, které už dnes může suverénně konkurovat těm nejlepším resortům u nás. Zvláště pak klubovna s restaurací a terasou musela nadchnout každého svou vzdušností a originálním designem.

Vraťme se ale na hřiště. Tvrdé a rychlé greeny, na kterých míček příliš nedržel, potrápily většinu startovního pole, ale u necelý rok starého hřiště se s tímto dalo počítat. Liberecká osmnáctka si určitě zaslouží obrovskou pochvalu a současně i poděkování všem, kteří „midům“ připravili výborné hrací podmínky. Celkově vzato se hřiště ukázalo jako technicky náročné, vyžadující precizní course management. Stejně jako například v Cihelnách můžete i tady na některých jamkách klidně nechat váš driver odpočívat.

A jak si vedli hráči na nové osmnáctce ? V porovnání s předcházejícími turnaji série se tentokráte nikomu nepodařilo dostat pod hranici osmdesáti úderů. Nejlepším skóre v kategorii mužů bylo 82 ran, které mělo na scorecard hned trojice hráčů: Roman Pivoda, Richard Svátek a František Foldin. O prvenství se tedy rozhodlo až v rozehrávce na jamkách číslo sedmnáct a osmnáct, které určil hlavní rozhodčí a ředitel turnaje Karel Kepl. Po dramatickém souboji se nakonec z vítězství radoval Roman Pivoda, který na osmnácté jamce předvedl fantastický bunker shot a odvezl si z Liberce své první letošní vítězství. Na druhé příčce skončil Richard Svátek a bronz si připsal František Foldin.

Mezi ženami se žádné drama nekonalo a skóre 85 ran zajistilo Ivetě Holubové jasné vítězství. Druhé místo pak vybojovala Lenka Klikarová s výsledkem 89 ran a na bronzové příčce s odstupem dvou ran skončila Eva Hlaváčková.
Pro ty, kteří neuspěli tak zbyla útěcha v podobě vynikaného guláše, který na ně čekal na sluncem zalité terase. Ještě jednou děkujeme novému Golf Resortu Ypsilon Liberec.

Teď čeká midy malá pauza a 22.6. začíná vrchol sezóny, mezinárodní turnaj Czech Mid-Amateur Open Championship v západočeských Cihelnách.