Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Czech Mid Amateur Players Championship – na Ypsilonce vítězí Votruba a Knihová

17.06.2007 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Stroj na vítězství se nezadrhl ani v Liberci, byť měl potíže. Radek Votruba – jak sám trefně poznamenal – utrpěl vítězství ve čtvrtém turnaji Czech Mid-Amateur Tour 2007 na liberecké Fojtce (pátek 15. a sobota 16. června). Při absenci letos suverénní Evy Hlaváčkové chytila nejlépe příležitost za pačesy mezi ženami zkušená Věra Knihová.

Radek Votruba je hráč každým coulem. Po dohrání sobotního druhého kola Players Championship dlouho nechtěl přijímat gratulace k dalšímu vítězství se slovy: „No to snad ještě někdo nějaké pořádné číslo přinese.“

Že o jednu ránu zdolal pátečního suverénního lídra Roberta Boušku, věděl, ale že by mu sobotních 80 ran mělo stačit na vítězství, nechtěl věřit. Ale bylo to tak. Ztráta ostatních hráčů byla příliš velká. Ač někteří skvěle finišovali – Standa Kopejko, Kosmas Iliadis či Branislav Ludva – na vedoucí dvojici po prvním kole to už nedalo. Radek Votruba (75, 80 ran) si na čele vyměnil pozici s Robertem Bouškou (72, 84), třetí skončil nenápadný, ale konzistentně hrající Jan Bürger (77, 80).

Pro Roberta Boušku to je letos už druhá stříbrná medaile. Ve Schwanhofu prohrál play-off s Michalem Posltem, v Liberci neudržel náskok tří ran před Radkem Votrubou. Co se stalo, Roberte, že jste si vítězství zase nechal vyfouknout? „Od začátku kola jsem nemohl chytit ten správný rytmus. Na první jamce jsem sice začal parem, ale pak přišlo double-bogey a triple-bogey, prostě to nešlo. Zatímco včera jsem nezkazil jediný úder, dnes jsem udělal spoustu chyb.“

Ale ani Radek Votruba se chyb nevyvaroval. „Po čtvrté jamce jsem byl už pět ran nad par. Hodně mě rozčílil forecaddie na třetí jamce. Stál 50 metrů od dopadové zóny drajvů a jen mával vlajkami. Místo, aby se hráčům snažil míče skákající do rafu najít a označit jejich polohu, jen zvedl červený praporek. Docela mě to rozhodilo. Ale pak jsem si řekl, že musím začít hrát, aby nebyla ostuda. Netušil jsem, že mně to bude stačit na vítězství. Robert si to dnes pokazil sám v závěru kola, kdy hrál tři bogey za sebou. Dal mně šanci.“
Třetí Jan Bürger svůj dvoudenní dobrý výkon na náročném hřišti komentoval věcně: „Hřiště mně nic nedarovalo, ale ani nic nevzalo. Co jsem uhrál, jsem uhrál sám.“

Fojtka znovu potvrdila, že patří k nejhezčím, ale i nejtěžším hřištím u nás. Je opravdovým testem golfových dovedností i z dámských odpališť. Stačí se jen podívat na skóre tří nejlepších hráček. Vítězná Věra Knihová hrála 90 a 88 úderů, druhá Anna Polavková 88 a 92, třetí Kamila Pobudová 87 a 93 ran.
Turnaj v Liberci byl prvním ze dvou letošních dvoudenních turnajů Players Championship, v nichž se za umístění přiděluje dvojnásobný počet bodů do žebříčků túry. Hráči a hráčky, kterým se až dosud příliš nevedlo, měli šanci své pozice v žebříčcích výrazně zlepšit. Boj o 60 hracích karet pro muže a 9 pro ženy na příští rok je totiž hodně nesmlouvavý.

Túra pokračuje pátým turnajem v pátek 29. června v rakouské Fontaně, po ní bude mít dvouměsíční přestávku před žhavým podzimním finále.

Glosa:

To se nemělo stát!
aneb o „hrdinovi“, který v Liberci notně poškodil kredit midů

„Myslel jsem si, že midi jsou noblesní skupina hráčů, ale tohle je gauneřina,“ rozčiloval se prezident Ypsilon Golf Resortu Liberec Petr Kupf. Právem. V pátek 15. června dopoledne se při příjezdu hráčů na turnaj Players Championship parkoviště podle očekávání rychle zaplnilo. Někteří hráči pak ignorovali záložní parkoviště a své miláčky parkovali přímo na hřišti, resp. na okraji první jamky.
Vrchol vandalismu poté předvedl neznámý „hrdina“, který dokonce vyvrátil žulový patník u příjezdové cesty a zmizel. Tato událost vrhla hodně špatný stín na všechny midy a jaksepatří rozčílila Ilju Ehrenbergera. Sice se hned Petru Kupfovi jménem drtivé většiny slušných midů omluvil a poděkoval za fantasticky připravené hřiště na dvoudenní turnaj, ale hořká pachuť na patře mu zůstává.
Bylo by asi příliš staromódní věřit, že si po přečtení této glosy „hrdina“ svou chybu uvědomí, přizná se a omluví se ostatním. Nezbývá než věřit, že se něco podobného už nebude opakovat.