Czech Mid Amateur Players Championship II – v Cihelnách vítězí Svátek a Hlaváčková

29.08.2007 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje

Po triumfu ve Fontaně přede dvěma měsíci Richard Svátek prokázal nejlepší formu i ve druhém Players Championship v západočeských Cihelnách. Ve dvoudenním turnaji hraném 28. a 29. srpna zvítězil s náskokem dvou úderů před Markem Šulcem, třetí s odstupem další rány skončil Jaroslav Řádek. Mezi ženami se po zaváhání ve Fontaně znovu naplno prosadila Eva Hlaváčková. Vítězku z Fontany Martinu Plachou porazila o plných jedenadvacet ran. Třetí místo si díky zlepšenému výkonu ve druhém kole (81 ran) vybojovala Marcela Jirková.

Do druhého kola vstupoval na vedoucí pozici zkušený Standa Kopejtko, který v úvodním dějství zahrál kvalitních 73 ran. Pozdější vítěz Richard Svátek na něj ztrácel tři rány, což se zdálo už hodně. Jenže Standa Kopejtko svůj výkon zopakovat nedokázal. „Tragická byla moje krátká hra. Nebyl jsem schopen si z těsného okolí grýnu přihrát a dát jeden putt. Grýny byly oproti prvním kolu rychlejší a nějak hůř čitelné. Puttování jsem prostě nezvládl a to rozhodlo.“ Standa Kopejtko nakonec s výsledkem 81 ran ve druhém kole skončil celkově osmý. Ale ani Richard Svátek se puttováním nemohl právě chlubit.

„Dnes jsem obešel hřiště bez jediného birdie,“ řekl ve čtvrtek odpoledne. „Měl jsem přitom tak pět šest šancí ze zhruba dvou metrů, ale bohužel mně do jamky nic nespadlo. K tomu jsem spáchal čtyři trojputty. Hrůza.“ Nutno dodat, že spousta hráčů si na cihelenských grýnech zahrála spoustu trojputtů. Zvlášť ve druhém kole, kdy navrtání jamek bylo na mnoha drahách skutečně obtížné. K tomu je třeba bohužel přičíst i horší kvalitu grýnů, než na jakou tu midi byli v předcházejících letech zvyklí.

Po oba turnajové dny panovalo v západních Čechách ideální golfové počasí. Ani vedro ani zima, takřka bezvětří. Výrazně využít toho dokázal po pokaženém prvním kole (81 ran) jen Marek Šulc, který zaznamenal nejlepší individuální výsledek turnaje – 71 ran. Díky tomu se posunul výsledkovou listinou až na druhé místo. Vyrovnané výkony po oba dny předvedl celkově třetí Jaroslav Řádek – 77, 76 ran. V ženách byla jen jedna hráčka, která dokázala zahrát pod 80 úderů – vítězná Eva Hlaváčková. První kolo hrála 76 ran, ve druhém se ještě o dvě rány dokázala zlepšit. Výsledky ostatních deseti hráček už začínaly minimálně číslicí osm či devět.

Do konce letošního ročníku Czech Mid-Amateur Tour schází odehrát už jen dva turnaje – ve čtvrtek 6. září v Mariánských Lázních, v pátek 7. září znovu v Cihelnách. Dá se očekávat tuhý boj až do poslední jamky o hrací karty pro rok 2008. Získá je prvních 60 mužů a 10 žen v konečných žebříčcích. Ti, kdo se umístí hůře a budou chtít v této sérii turnajů startovat i za rok, budou muset podstoupit dvoudenní kvalifikaci o 36 míst pro muže a 2 místa pro ženy. Kvalifikace se odehraje 13. a 14. září ve Mstěticích u Prahy.