Czech Mid-amateur Golf Tour 2008 – dobojováno

20.09.2008 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje

Dohráno, dobojováno…Poslední turnaj sedmého ročníku midamatérské túry zná své vítěze a také šedesátku „vyvolených“ a abychom nezapomněli na dámy máme i devět „statečných“. Šedesát mužů a devět žen, to jsou počty těch úspěšných, kterým se letos dařilo a mohou se tak v klidu těšit na příští rok, protože si svým umístěním v konečném žebříčku letošní série vybojovali právo startu v roce 2009. Na karlštějně zvítězili Marek Černý a Martina Plachá. Absolutními vítězi Czech Mid-amateur Golf Tour  2008 se stali  Kosmas Iliadis a Eva Hlaváčková.

Při finálovém Tour Championship na Karlštejně se o slovo jasně přihlásil podzim. Při zahájení čtvrtečního prvního kola ukazoval teploměr něco málo nad nulou, takže přišly na řadu i golfové beranice. Nakonec se ale na hráče usmálo slunce a všichni si tak mohli v pohodě vychutnat karlštejnské babí léto. Mezi skupinou hráčů na špičce žebříčku se bojovalo o titul absolutního vítěze, ovšem neméně napínavé to bylo tam „dole“. Ředitel celé soutěže Dalibor Procházka vypracoval po prvním kole „projected standings“ konečného žebříčku, při jehož sledování někteří hráči neskrývali radost. Mezi ty veselé patřil hlavně karlštejnský Marek Černý, který ještě před turnajem v Cihelnách balancoval na hranici postupu na 62.místě. První kolo mu na Karlštejně vyšlo a společně se Standou Kopejtkem se výkonem 76 dělili o první místo. Honza Šubík z Golf Clubu Konopiště za výkon 77 přenocoval na třetí příčce.

V ženské kategorii se hráčkám „volně dýchalo“ , neboť již jasná absolutní vítězka Eva Hlaváčková turnaj ze zdravotních důvodů vynechala. Vedení se ujaly společně Martina Plachá a Anna Polavková, které se jako jediné dostaly pod hranici devadesáti ran.

Druhé kolo se hrálo za chladného počasí, což bylo znát i na výsledcích. V ženské kategorii se s tím nejlépe vyrovnala Martina Plachá a výkonem 87 ve druhém kole a celkově 176 jasně zvítězila. Na stříbrnou příčku se díky vyrovnané hře dostala Lenka Budinová se součtem 182 a bronz si odváží za 95, 88 celkově 183 Renáta Dědková.

Marek Černý dokázal svůj výkon potvrdit i ve druhém kole, když přinesl 78 a součtem 154 zvítězil. Stříbrnou příčku nakonec získal mohutně finišující Igor Čajko, který plně využil znalost domácího hřiště, když k tomu přidal nejlepší výsledek druhého kola 76, celkem 155. Letos již „druhou bednu“ si výborným závěrem vybojoval Radek Patočka. Po zlatu z letošního června si z Karlštejna odváží bronz za 81 a 77. Standa Kopejko nepotvrdil výkon prvního kola a skončil nakonec na 11.místě. Milan Pospíšil, který měl velkou šanci získat titul absolutního vítěze, svou pozici po prvním kole, kdy přinesl 78 také neudržel a 88 ve druhém kole znamenalo konec nadějí. Lídr žebříčku Kosmas Iliadis si svým 21.místem za 86 a 81 udržel svou vedoucí pozici a po výborných výkonech se stal zaslouženě absolutním vítězem roku 2008.

Je tedy dohráno a dobojováno. Ještě bychom chtěli poblahopřát poslednímu postupujícímu na 60.místě, který dostál svému jménu a uzavřel šedesátku postupujících. Stal se jím Michael Závěrka z Golf Clubu Semily.

Blahopřejeme samozřejmě všem hráčům, kteří se kvalifikovali do dalšího ročníku. Všem ostatním přejeme hodně štěstí při kvalifikačním turnaji 25. – 26.9. ve Mstěticích.
Slavnostní večer spojený s vyhlašováním výsledků celé letošní série se uskuteční na konci října a hráči budou včas informováni o přesném termínu a místu konání.

Ilja Ehrenberger

Odkazy : ….. Hřiště GC Karlštejn ….. Hřiště GCKAR na satelitní mapě ….. Stránky Cezch Mid-amateur Tour

Počet přečtení: 1 108