Czech Mid-am Tour 2010 – na Kunětické Hoře vítězí Mrákota a Šubrtová

11.06.2010 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje

Třetím turnajem pokračovala série Czech Mid-amateur Tour 2010 a má tak za sebou svou polovinu. Po roční přestávce se turnaj vrátil na osmnáctku od Grahama Marshe pod Kunětickou horu. Výborně připravené hřiště a k tomu konečně slunečné počasí, možná pro někoho trochu „hic“. První i druhé kolo se hrálo za ideálních podmínek, vítr foukal jen velmi málo a teplo je milejší než zima a déšť. Grýny měly poctivých 9,5 stop a to je fakt paráda. Pokud někdo netrefil fairway, měl docela dost starostí míč najít a pak ho také odehrát, hřiště totiž nechávají zarůst na připravované Mistrovství Evropy žen, které zde proběhne v červenci.

Mid-amatérky nebyly v plné sestavě, některé bojovaly na seniorském mistrovství družstev a tak se na start v boji o prvenství postavilo devět hráček. Vítězka loňské kvalifikace Markéta Šubrtová, která vypadá spíše jako juniorka a těžko byste jí hádali sedmnáctiletou dceru se  předvedla ve výborné formě a soupeřkám nedala šanci. V prvním kole 81, ve druhém pak přidala solidních 84 a zaslouženě zvítězila (letos již podruhé). Další nová tvář Lucie Krajná ukázala, že golf umí a po výkonu 86, 81 si odváží letošní druhé stříbro. Eva Hlaváčková stejně jako na posledním turnaji v Beřovicích obsadila bronzovou příčku po výsledcích 81, 86 a to pouze horším výsledkem na druhé devítce druhého kola.

V mužích se potvrdilo, že šanci zvítězit má hodně hráčů, ale stále platí, že zkušenost a vyzrálost hráčů je velká výhoda. Po prvním kole se pod osmdesát ran dostali jen čtyři hráči, což ukazuje na obtížnost hřiště. Trojice David Mrákota, Robert Bouška a Marek Šulc byla po prvním kole v čele s výsledkem 77, a tak se dalo čekat, že boj o prvenství svede tato trojice. To se také potvrdilo a navíc jsme byli svědky první letošní rozehrávky a to mezi Markem Šulcem a Davidem Mrákotou, oba totiž přinesli shodné skóre druhého kola 80 ran. Větší štěstí měl nováček David Mrákota, který na první jamce play-off zvítězil. Robert Bouška se po svém návratu z Mistrovství Evropy, kde ho trápila chřipka a neprošel cutem, znovu ukázal ve výborné formě a z Kuňky si odváží bronz.

Velké poděkování patří panu Michalu Voigtsovi za skvěle připravené hřiště, které vydrželo dva dny vedra. Obzvlášť grýny byly vynikající.

Další turnaj čeká mid-amatéry na konci července, kdy bude sérii hostit Golf Resort Mnich.

Ilja Ehrenberger, foto René Tauber

Výsledky

žebříček po turnaji na Kunětické Hořě

Odkazy:      GC Kunětická Hora         Hřiště na satelitní mapě     Stránky turnaje

Počet přečtení: 10 688