Czech Hickory Championship 2010

30.08.2010 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje

Poslední prázdninový víkend se na hostivařském hřišti konaly dva turnaje v hickory golfu, tedy turnaje, kde hráči hráli s původními historickými holemi s dřevěnými šafty vyrobenými převážně v období 20. let minulého století. Sobotního Hickory Matche hraného na 9 jamek se zůčastnilo celkem 29 hráčů a hráček. Startovní pole zahrnovalo 2 profesionály, 4 ženy, 12 cizinců reprezentujících celkem 8 zemí (Anglie, Austrálie, Bulharsko, Česká republika, Holandsko Chorvatsko, Německo a Švédsko). Vítězem na rány brutto se stal Perry Somers z Austrálie, v netto kategorii zvítězil Jiří Škába z domácího hostivařského klubu. Nejlepší ženou byla Britta Nord ze Švédska a nejlepším amatérským hráčem Prokop Sedlák z Golfového klubu Líšnice (rány brutto).

Turnaj s názvem Czech Hickory Championship 2010 (Českého šampionátu v hickory golfu) se hrál v neděli 29.8., na 18 jamek. Mezi startujícími byli 4 profesionálové, 4 ženy, 14 cizinců z 9 zemí (Anglie, Austrálie, Bulharsko, Česká republika, Holandsko Chorvatsko, Německo , Skotsko, Švédsko). Vítězem na rány brutto a zároveň Českým šampionem v hickory golfu 2010 se stal Perry Somers z Austrálie, v netto kategorii zvítězila Theresia Rolfs z Německa. Nejlepší ženou (rány brutto) byla Britta Nord ze Švédska a nejlepším amatérským hráčem Michel Edin ze Švédska.

Oba turnaje se konaly ve velice přátelském a pohodovém duchu, který vnesl účastníky i přítomné diváky do atmosféry období před přibližně 100 lety. Většina hráčů přišla v krásných dobových kostýmech. Součástí sobotního odpoledního programu byla i soutěž o nejlépe oblečenou hráčku a hráče a puttovací hickory soutěž pro doprovod. Večerní barbeque party pak byla doprovázena osvědčeným hudebním jazzovým souborem Palm Jam . Celkově byly oba turnaje všemi účastníky velice pozitivně hodnocené, hráči ocenili velice kvalitní organizaci turnajů, zázemí hostivařského areálu i skvěle připravené hřiště.