Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Czech Golf Amateur Tour – v pátém turnaji vítězí Svoboda a Dorníková

29.08.2005 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Roman Svoboda (70,68 -4) a Martina Dorníková (75,73 +6) zvítězili v dalším turnaji naší nejvyšší amatérské soutěže, konané 27. až 28. srpna v Golf Parku Dýšina, pod patronací hudební televize Óčko. Na druhých místech se umístili Petr Nič a Aneta Kubalová, třetí místa získali Marek Nový a Lucie Šarochová.
Turnaj provázelo nádherné počasí a výborně připravené hřiště. „Měli jsme výsledky pod par. Určitě tomu napomohl skvělý stav hřiště a výborné počasí. Hřište je tady teprve rok a už je v dokonalém stavu“, řekl na závěr soutěže ředitel turnaje Karel Vopička.
V Dýšině, která má par 71, byl k vidění opravdu skvělý golf. Po prvním dni vedl Petr Nič parádním výsledkem 67, následovaný Pavlem Májem s neméně pěkným výsledkem 69. První den se do paru vešlo 8 hráčů.
V druhém kole přinesl nejlepší výsledek Roman Svoboda 68, do paru se spolu s ním vešlo šest hráčů. Při rovnosti součtu ran obou kol Niče a Svobody rozhodovala rozehrávka, ve které byl úspěšnější Roman Svoboda. Nemůže už být překvapení, třetí pozice Marka Nového (-1), který o sobě dává od začátku roku dost vědět. Pochválit je třeba bojovníka Mikuláše Ordnunga, kterému se v druhém kole povedlo 8 ran na osmičce. Prohlašované „Game Over“ se však nekonalo. Následný eagle na 9. jamce (stejně jako v prvním kole) a dva berdíky zkorigovaly výsledek na přijatelných +1 a konečné 6. místo. Vynikajcí výkon předvedl Pavel Máj 69,73.

V ženské soutěži dominovala Martina Dorníková. Při neúčasti reprezentantek neměl na skvěle hrající Dorníkovou nikdo šanci. Nejbližší soupěřce utekla v součtu o osm ran, i přes kaňku na skorkartě v podobě devíti úderů z druhé jamky v druhém kole. Kaňku musela Dorníková vymazat čtyřmi berdíky a jediným bogey, které nakonec znamenaly výsledek 73.