Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Czech Golf Amateur Tour Softronik – v Šilheřovicích vítězí Jiří Korda a Klára Spilková

03.05.2009 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

(čgf) Obrovskou touhu po vítězství, bojovnost, ba i Tigerovo červené tričko předvedl v nedělním kole turnaje Czech Golf Amateur Tour 2009 v Šilheřovicích Jiří Korda jun. Ač po sobotě na Davida Procházku ztrácel čtyři údery, tohle manko dokázal smazat a v play-off zvítězit. Mezi ženami dominovala mladičká Klára Spilková.

 

Zdálo se, že o vítězství v Šilheřovicích si to rozdají hráči, kteří startovali spolu v posledním flightu – Stanislav Matuš, Michal Pospíšil a David Procházka. Jenže Jirka Korda jun. startující v předposledním flightu rozpoutal „hon za berdíky“ pěkně od podlahy. První devítku zvládl za 32 ran, druhou s bogey na 14. jamce za 35 úderů. A rázem z toho bylo nejlepší kolo dne – 67 úderů. Jak se záhy ukázalo, i postup do play-off o vítězství. Možnost bojovat o titul na posledních jamkách málem vyklouzla po sobotě suverénnímu Davidu Procházkovi. Po 16 jamkách byl celkově minus čtyři, na 17. jamce však zahrál bogey a věděl, že jen birdie na poslední jamce ho spasí. To se mu zahrát nakonec podařilo. Jeho součet 140 ran byl stejný jako součet Jiřího Kordy jun. Do boje o vítězství se však klidně mohl přidat i Michal Pospíšil. I jemu k tomu stačilo málo – na poslední jamce proměnit zhruba třímetrový putt do birdie. Leč, nepovedlo se. Michal Pospíšil skončil bronzový po vzácně vyrovnaných a kvalitních kolech 71 a 70 ran. – O vítězi se rozhodlo v play-off už na první jamce. David i Jiří poslali ke známé šilheřovické kašně hodně kvalitní drajvy. David však pokazil druhou ránu, trefil velký dub na pravém okraji ferveje a nabídl Jiřímu Kordovi obrovskou šanci. Ten se jí chopil, jak se na finišujícího hráče sluší – dlouhé železo před grýn, přihrávka na pět metrů a dva putty na jistotu.

 

Mnohem snazší cestu k vítězství mezi ženami měla Klára Spilková. Po sobotě vedla o čtyři rány před Marií Šebestovou a svůj náskok na tutéž hráčku dokázala po neděli dokonce zdvojnásobit. S odstupem další rány skončila třetí Karolína Vlčková.

Kompletní výsledky ze Šilheřovic najdete zde.

 

 

 

přezato z www.cgf.cz