Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Czech Golf Amateur Tour – na Konopišti vítězí Nič a Vavrušková

21.05.2005 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Asi jako Beamonův skok do dalšího tisíciletí může být s trochou nadsázky vnímán třetí turnaj CGAT, který se odehrál tento víkend na Konopišti. Tadeáš Trojan, sedmnáctiletý hráč Golf Clubu Praha, který se doposud pohyboval za 80. příčkou žebříčku této soutěže přinesl v prvním, sobotním kole, neuvěřitelných 67 úderů a přenocoval na čele turnaje. Stejně tak sedmnáctiletá Tereza Vavrušková, která ve špičkovém golfu doposud výrazněji nepromluvila, přinesla v prvním kole 73 a nechala za sebou celou ženskou špičku. V druhém kole teprve dvanáctiletá Jessica Korda zahrála nejlepší výsledek kola 74 a skončila na konečném čtvrtém místě.Snadno by se to dalo odkázat do světa náhod, nebo zdůvodnit skvrnami na slunci. Vysvětlení však bude asi prozajičtější. Za těmito mladými golfisty se totiž tlačí plejáda stejně starých nebo ještě mladších hráčů a hráček, kteří to umí také. Dozrála nám nová generace.
Čerstvě plnoletý Tomáš Kamas z GC Mnich přinesl v prvním kole skvostných 71, stejně jako ostřílený Petr Nič. Šestnáctiletý Jakub Mikulík z Čeladné došel v paru stejně jako reprezentant Lukáš Tintěra z Varů. Čtrnáctiletý Michal Čepelák z Varů dělil výkonem 73 šestou příčku s výjimkou potvrzující pravidlo, Danielem Kneblem z Poděbrad.
Také druhé kolo přineslo vynikající golf. Třináct mužů se vešlo do paru a celá třetina žen šla pod osmdesát.
Tadeáš Trojan, hrdina prvního kola, zahrál to druhé o dvanáct ran hůře a skončil nakonec devátý. Petr Nič zahrál opět 71. Na odražení útoku mladých mu to pro tentokrát stačilo, i když o chlup jediné rány. Za něj se na druhou příčku zasunul črtnáctiletý Michal Čepelák z RGCML, který donesl parádních 70 úderů (73,70). Konečné třetí místo obsadil Lukáš Tintěra z Varů (72,71). Bramborovou medaili si z turnaje odnáší Tomáš Kamas z GC Mnich (71,72). Nejlépe v druhém kole zahrál zahrál Jiří Korda jr. z Ostravy – 70 úderů.

Tereza Vavrušková odolala útoku Zuzany Mašínové a Petry Kvídové a poprvé zvítězila ve velikém turnaji. Mašínová a Kvídová obsadily druhou třetí příčku. Senzací je čtvrté místo drobounké dvanáctileté dívenky jménem Jessica Korda (GCK), která hrála 80 a 74.

V českém golfu vane nový, svěží vítr. Naši přední hráči a hráčky se najednou musí dívat na doposud neznámá záda svých mladších kolegů. První jiskřička tohoto ohýnku probleskla již koncem dubna v v Ostravě, kde čtrnáctiletí Nechanický, Ryba a Růžičková pobrali co se dalo.
I v ženském golfu se chystá nová krev. Růžičková, Šebestová, Vavrušková již své vizitky předložily. Ale vzadu již vystrkují drápky sotva dvanáctiletá Jessica Korda nebo o rok mladší Klárka Spilková. Jejich jména zatím nenápadně, ale trvale stoupají ve výsledkových listinách.
Těžko mluvit o generační výměně, když těm současným mistrům je kolem třiadvaceti. Mluvme raději o tom, jak může dobrá práce s mládeží, klubová nebo individuální, zahýbat naším malým golfovým rybníčkem.
S potěšeným údivem zírám na začátek letošní sezóny, ve kterém se naše mládež dere bez respektu nahoru a boří zabydlené pozice starších kolegů. Ve výsledkových listinách se objevují jména známá doposud pouze z dětských turnajů a jména ostřílených borců se pomalu posouvají dozadu. Pouze osamělý Petr Nič statečně drží prapor „staré gardy“…..

Výsledky turnaje