Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Czech Golf Amateur Tour – major by Miele, ve Slavkově vítězí Aleš Procházka a Karolína Vlčková

16.08.2009 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Aleš Procházka z GC Erpet Praha  a Karolína Vlčková z GK Líšnice zvítězili v major turnaji CGAT, který se odehrál o víkendu 15. – 16. srpna ve Slavkově na hřišti GC Austerlitz.  Procházka si vítězství musel vybojovat v rozehrávce s Adamem Studeným a Jiřím Kordou. Vlčková zvítězila o dvě rány před Dittertovou, o sedm před Holišovou. 

 

15.8. Neděle
Aleš Procházka, Adam Studený a Jiří Korda měli po dvou kolech stejný součet úderů 140.  V následující rozehrávce byl úspěšnější Aleš Procházka, který v turnaji zvítězil.
„Bylo to výborné, byly dobré výsledky, krásné počasí, výborně připravené a kvalitní hřiště. Ještě před 15. jamkou nikdo nepochyboval o Procházkově vítězství, který šel 4. kolo -4, celkem-8. Jenže závěrečné jamky hrál bogey, par, double bogey a bogey, skončil v paru a dostihli ho Korda a Studený. Rozhodlo se až na 3. jamce rozehrávky č. 18, kde Procházka zahrál birdie. Ve Slavkovském zámku zrovna probíhala tradiční slavnost narozenin Napoleona Bonaparta, takže hřištěm stejně jako loni na mistrovství zněla kanonáda.“ řekl do telefonu pro Golf.cz ředitel turnaje Karel Vopička.

V ženské soutěži zvítězila Karolína Vlčková z GK Líšnice, která za sebou nechala o dvě rány druhou Slivii Dittertovou z Royal GC Mariánské Lázně a o sedm Veroniku Holišovou z Park GCTJM Ostrava. Vlčková jako jediná šla obě kola pod par.

15.8. sobota
Po prvním kole jsou v čele mužské soutěže  Aleš Procházka (GCERP), Jiří Korda (BESGK) a Vojtěch Dostál (GCERP) všichni s výsledkem -4.  O dvě rány zpět jsou Liesser, Skalle,Štrouf a Mergl.  Martin Příhoda je na 12. místě  (E). 
V ženské soutěži vede Karolína Vlčková z (GKLIS) s výsledkem -2, o ránu zpět je Silvie Ditterová (RGSML) -1, o další ránu domácí Irena Foretová (E). Veronika Holišová je na 8. místě (+4).

Výsledky


V jihomoravském Slavkově probíhá v sobotu 15. a v neděli 16. srpna  major turnaj nejvyšší amatérské série Czech Golf Amateur Tour 2009 – presented by Miele. Prázdninový čas a termín nabitý zahraničními akcemi důkladně naředil startovní pole v jeho výkonnostní špici.  Chybí  čerstvý Mezinárodní mistr ČR na rány David Procházka, který se připravuje na ME Evropy ve francouzském Chantilly příští týden. Chybí čerstvá Mezinárodní mistryně na rány a letošní Mistryně na jamky Klára Spilková, která odletěla do Chicaga na juniorský Solheim Cup. Zpátky do USA na studie odcestovala Kateřina Růžičková. Na přihlašovací listině jsme nenašli další přední hráče a první dva hráče žebříčku CGAT Stanislava Matuše a Michala Pospíšila, Daniela Suchana nebo druhou z Mistrovství na rány Sylvu Michálkovou. Prostě jsou prázdniny.

Papírově nejsilnějšími hráči jsou tedy lídr amatérského žebříčku Jiří Korda z Beskydského GC  a druhá z ženského žebříčku Karolína Vlčková z GK Líšnice.  Klid jim však nedopřejí další významní hráči. V mužské soutěži se určitě budou snažit promluvit do pořadí úřadující jamkový Mistr ČR Martin Příhoda,  Jan Mergl nebo  Ondřej Lieser.
V ženské soutěži se lze těšit na výkony  Veroniky Holišové, Terezy Vavruškové, Emily Curry Bartoňové, Silvie Dittertové  nebo stále se lepšící dorostenecké Mistryně ČR Kateřiny Krásové.

Turnaj je kategorie Major a je určen nejlepším hráčům. Může hrát nejvýše 60 mužů a 30 ženy. Hraje na 2 x 18 jamek. Limit hendikepu je u mužů 7,9, u žen 9,9.
Turnaj spolu s ČGF pořádá agentura Meredit, která pořádá pro federaci turnaje Major  a Masters.  Pro federaci zajišťuje také útkání ženských týmů Sever-Jih Lady Abrahams Trophy a utkání mužských týmů Východ-Západ Prezident  Goldscheider Trophy.

Turnaj řídí Karel Vopička, pískají Petr Tuček a Josef Slezák.

foto © Ivan Paggio

Odkazy: ….. GC Austerlitz ….. Hřiště na satelitní mapě …. Žebříček CGAT …… Agentura Meredith