Czech Golf Amateur Tour – Kapitál Cup Mladá Boleslav, vitězí Korda a Holišová

17.05.2009 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje

(cgf) Po dramatickém a vyrovnaném druhém kole turnaje Kapitál Cup 2009 ze série Czech Golf Amateur Tour se v Mladé Boleslavi z druhého vítězství v řadě radoval Jiří Korda jun. Mezi ženami dnes zářila loňská dvojnásobná mistryně České republiky Veronika Holišová. Partnerem turnaje byl ekonomický měsíčník Kapitál. Druhá místa obsadili Aleš Procházka z GC Erpet Praha a Kristýna Hostáková z GC Hradec Králové. Na třetích místech se umístili Martin Procházka z Royal GC Mariánské Lázně a Emily Curry Bartoňová z GC Konopiště.

Jako noc a den se lišila dvě mladoboleslavská víkendová rána. Zatímco v sobotu hřiště zkrápěl silný déšť až do desáté hodiny dopoledne, v neděli to byly už jen a jen sluneční paprsky. Nálada hráčů a hráček tuto změnu počasí dokonale kopírovala. Úsměvy finálovému kolu turnaje hodně prospěly.

Jako první do druhého kola vyrazili muži. Seřazeni v jeden šik od 39. po nejlepšího hráče hýčkali v duši naději na lepší dnešek než včerejšek. Co kdyby to vyšlo až na bednu! Popravdě řečeno, předpokládat, že vítěz nevzejde z trojice Stanislav Matuš, Jiří Korda nebo Michal Pospíšil, by mohl jen hodně otrlý sázkař Tipsportu. Samozřejmě, golf je golf, ztráta dalších hráčů na vedoucí trio nebyla propastná a beznadějná, ale sázet na to, že finálové kolo nezvládne ani jeden z jmenovaných a velezkušených harcovníků, by bylo pošetilé. Tím spíš, že Jiří Korda se znovu objevil v červeném tričku á la Tiger, v němž slavil úspěch už přede dvěma týdny doma v Šilheřovicích. Bylo jasné, že bude znovu útočit na červená čísla. „Podmínky jsou dnes ideální, vyhrát chce každý z nás, uvidíme,“ glosoval napětí před startem Stanislav Matuš. Michal Pospíšil se jako vždy potutelně usmíval, moc nemluvil, ale z jeho časného příjezdu na hřiště bylo vidět, že se na souboj o vítězství těší.

Hřiště Sand Martin´s Holes se v nedělním slunci třpytilo jako drahokam. Bez humbuku, skoro potají tady přes zimu vybudovali dvě nádherné vodní plochy. Krásné jezero mezi jamkami č. 11 a č. 17 a kolem dokola sedmnáctého grýnu. Vysazeny byly stovky dalších nových stromků. Kdo hřiště znal z loňské sezóny, musí smeknout. Mladoboleslavští tu odvedli velký kus práce a ve svých plánech zdaleka nešlapou na brzdu. Však si hřiště hráči a hráčky pochvalovali, hlavně grýny. „Moc se mně tady líbí,“ řekl Petr Heider. „Grýny jsou super a díky dešti změkly i ferveje. Je to jen a jen na nás, jaká čísla tu dokážeme zahrát.“

Ale zpět k dnešnímu finálovému kolu. Od časného rána se vyznačovalo plynulým a rychlým tempem hry. Z hráčů v popředí výsledkové listiny po prvním kole měl nepříjemné trable hlavně Filip Mrůzek. Na páté jamce si nešťastnou náhodou zlomil putter a až do deváté jamky musel místo něj používat sandwedge. Teprve poté – u klubovny – stihl poškozenou hůl nahradit novým putterem. Stálo ho to však několik cenných ran v honbě za vedoucími hráči a nakonec se s výsledkem 80 ran propadl na konečné 24. místo. První flight dorazil na devátý grýn s následujícími skóre: Michal Pospíšil v paru, Jiří Korda a Stanislav Matuš dvě rány nad par. Všechno bylo ještě otevřené, zvlášť když velmi dobře hráli hráči i v předcházejících skupinách. – Jak se nakonec ukázalo, rozhodly závěrečné jamky. Aleš Procházka zahrál nejlepší kolo dne – 70 ran a součtem 144 chvíli vedl. O několik minut později se k němu připojil i Martin Příhoda po výsledcích 73 a 71. Oba živili naději na rozehrávku o první místo. Vítěz však přece jen vzešel z posledního flightu. Jiří Korda přinesl 73 ran a součtem 143 o ránu zvítězil. Podruhé ve druhém turnaji Czech Golf Amateur Tour 2009! Druhý skončil Aleš Procházka, třetí Martin Příhoda a čtvrtý Stanislav Matuš (všichni 144). Tak byla česká mužská špička v Mladé Boleslavi vyrovnaná. Během dvou kol osm různých mužů hrálo osmkrát pod par hřiště. V prvním kole Stanislav Matuš, Michal Pospíšil a Jiří Korda (všichni 70), ve druhém kole Aleš Procházka a Štefan Páleník (oba 70), Martin Příhoda, Zbyněk Fulín a Adam Studený (všichni 71).

Překvapivě vedoucí hráčka po prvním kole Sofie Šimková svou pozici neudržela. Dnes přinesla 79 ran a musela nejen vítězství, ale i další místa na stupních vítězů přepustit jiným hráčkám. Nejlépe se neděle povedla zkušené Veronice Holišové. Jako jediná žena pokořila par hřiště a po výsledcích 77 a 70 ran zvítězila. Na druhé místo se posunula Kristina Hostáková (76, 75) a třetí skončila Emily Curry-Bartoňová (76, 77). Pokud v prvním kole jen šest hráček potřebovalo na zdolání hřiště méně než 80 úderů, ve druhém kole jich bylo hned čtyřiadvacet! I to dosvědčuje, že herní podmínky v neděli byly mnohem lepší než o den dříve.

Czech Golf Amateur Tour 2009 pokračuje třetím turnajem na Karlštejně o víkendu 6. a 7. června.

Text: ČGF – Luboš Klikar

Odkazy:    ….. Golf Mladá Boleslav ……   žebříček ČGF 2008 ….. CGAT 2008

Počet přečtení: 1 142