Czech Disabled Golf Masters 2012

26.06.2012 | Ivana Jon Wiesnerová | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

II. ročník mezinárodního turnaje hendikepovaných hráčů Czech Disabled Golf Masters se konal ve dnech 17. – 19. 06. 2012, již tradičně v golfovém resortu Darovanský Dvůr. Zahájení a uvítání hostů, sponzorů i samotných hráčů se s noblesou sobě vlastní opět zhostil Marek Eben, který se následně zapojil i do úvodního pro-amu. A protože dobří holubi se vracejí – našli byste ve startovní listině nedělního pro-amu, stejně jako vloni, i další jména těch, kteří si na společný start s hendikepovanými sportovci rádi udělají čas – Ondru Hejmu, Ondřeje Soukupa či Kryštofa Michala…

Poslední jmenovaný dokonce natolik „znervóznil“ pozdějšího celkového vítěze Andyho Gardinera, kterému učaroval název Kryštofovy skupiny Support Lesbiens, že nasázel hned na první jamce 8 ran- triple. Když pak navíc na následující jamce zahrál bogey, začal se bát, aby Kryštofovi, podle svých vlastních slov, nezkazil den na golfu. Ovšem od třetí jamky…

„Na dalším odpališti to najednou všechno přišlo. Našel jsem zpátky svůj švih, získal jsem zpátky svou sebedůvěru. Zdálo se mi, že se bunkry najednou zmenšily, ani rough už nevypadal tak vysoký a nebylo těžké se z něj vyhrát. Prostě jsem najednou hrál zpátky svoji hru, míč létal, kam jsem chtěl. Následovaly 4 snadné pary, kdy jsem ještě „spálil“ dvě slušné birdie šance. A potom jsme přešli na tříparovou sedmičku, green chránil bunker, jamka byla navrtaná za jeho zvýšeným límcem – pin pozici zřejmě připravil sadista J. Zahrál jsem plnou ránu osmičkou a míč letěl přesně tak, jak jsem si ho předtím naplánoval, dopadl na pravý přední okraj greenu a roloval vlevo směrem k jamce. Potom už se nám ztratil z dohledu. Tušil jsem další šanci na birdie putt. Na ten ale nedošlo, za to jsem mohl s přáteli večer oslavit hole-in-one!“

Jestliže úvodní pro-am byl kromě úžasné atmosféry ozdoben výše uvedeným esem, pak následující dvě soutěžní kola turnaje, jenž je zařazen do prestižní série Order of Merit, přinesla nejen řadu vynikajících výsledků, ale zejména skvělých výkonů od všech zúčastněných. Účastnické pole čítalo 52 hráčů a hráček z celkem 14 zemí. Elitní kategorie A a B se hrají na rány (A – brutto, B – netto), výsledky kategorií C a D jsou naopak počítány ve stablefordových bodech.

Jak je zmíněno již výše, kategorii A opanoval a zároveň absolutním vítězem celého turnaje se stal, se skvělým výsledkem 148 ran, Brit Andrew Gardiner. Druhou a třetí příčku odvezli do země galského kohouta stříbrný Mathieu Cauneau a bronzový Thierry Godineau.

V kategorii stroke play netto, tedy B, zvítězil Kurt Lirussi z Rakouska. O jedinou ránu zpět mu dýchal na záda jeden z našich doposud nejúspěšnějších hráčů CZDGA, Miroslav Lidinský. Bronz si na sever Afriky odvezl Maročan Hassan Chakboub.

Ve zbývajících dvou kategoriích bylo pořadí následující.

Kategorie C – 1. místo Rodolfo Cappellazzo (Itálie), 2. místo Robert Mazzoni (Švýcarsko), 3. místo Michal Sobota (Česká republika).

Kategorie D – zlato Arne Hugo Berg (Norsko), stříbro Ahmet Özyiazici (Turecko) a bronz další zástupce domácí reprezentace, vítěz loňského evropského poháru Order of Merit této kategorie, Michal Hošnič Hošna.

Video z loňského mistrovství 2011:

.