Co řekla Spilková novinářům na Albatrossu

26.06.2012 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Ladies European Tour – Prague Golf Masters. V minulém týdnu se na Albatrossu konala letos nejvýznamnější golfová akce u nás. Účastnilo se jí skvělé startovní pole nejlepších evropských hráček, byla skvěle připravena, odehrála se na nejlepším možném hřišti u nás. Měla vítězku Melissu s dojemným příběhem, které přál vítězství snad každý z přítomných.  Hrála a zvítězila pro svojí nedávno tragicky zesnulou matku.

Chyběla už jenom třešnička na  golfovém dortu. Úspěch české hráčky nejméně účastí ve finálovém kole. Na tu si po prvním kole mohly dělat naději dokonce tři Češky: Klára Spilková, Karolína Vlčková a Denisa Sobotková. Do třetího kola však nepostoupila žádná z nich.

Automaticky se předpokládalo  že se do finále dostane Spilková, když  zde loni skončila na 9. místě.  Letos ale neprošla cutem o jedinou ránu, kterou ztratila v bunkeru 12. jamky.
Poryvy adrenalinu a vlny nadějí způsobila vynikající amatérka Karolína Vlčková, která byla po prvním kole dokonce na lepším místě než Spilková. Neprošla cutem o dvě rány, které nasekala v nešťastné druhé devítce.  Tu první přitom prošla za pouhých 34 ran.

Profesionálka Denisa Sobotková se na domácím hřišti ukázala ve skvělé formě. Také šla první devítku druhého kola za vynikajících 34 ran, aby v té druhé nasbírala tři bogey, které jí připravily o postup.

Úspěch našich hráček to nebyl a špetka zklamání tu je. Nespraví to ani alibi, že stejně dopadly loňská vítězka Jade Schaeffer, nebo špičkové hráčky  Brewerton, Sandolo či Alonso.  Domácí hráčka ve finále by prostě byla jiná káva, pro návštěvníky i pro média. Turnaje Ladies European Tour se totiž zájmu našich médií nijak zvlášť netěší.

Největší očekávání byla položena na Kláru Spilkovou. Její úspěchy a neúspěchy na Ladies European Tour jsou odbornými médii pozorně sledovány a diváci přišli hlavně  za ní. Po jejím úspěchu toužili z přirozeného vlastenectví návštěvníci turnaje a média pro lepší sledovanost.  Případný úspěch Vlčkové nebo Sobotkové  by měl podobný efekt. Úspěch české hráčky se zkrátka moc moc a hodil. Tak snad příště.  Ale palce budeme držet stejně jako letos.

V následujícím videu shlédnete odpovědi Kláry Spilkové na dotazy novinářů v tiskovém středisku, po druhém kole Prague Golf Masters: