Cimrman Cup 2007

25.02.2007 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Cimrman Cup, indoorový turnaj věnovaný památce českého génia Járy Cimrmana, se uskutečnil v pátek, 23.2.2007 v golfové hale Erpet na Smíchově. Turnaj patří mezi nejcennější. Je pořádán pro přátele a jeho nejhodnotnější a jinak obtížně získatelnou cenou jsou lístky na večerní představení Divadla Járy Cimrmana. Po představení hry Dlouhý, Široký a Krátkozraký se účastníci sešli v nedalekém divadelním klubu Hospoda na Mýtince k vyhlášení vítězů a příjemnému posezení.

Každoročního únorového klání a vzdání holdu velkému mistru se účastnilo přes třicet dam a gentlemanů. Ve čtvrtek večer a pátek dopoledne vyklepávali plátna smíchovských simulátorů, aby v pátek večer mohli v žižkovském divadle shlédnout úhelný kus mistrovy tvorby: pohádku Dlouhý, Široký a Krátkozraký. Poté co obr Koloděj, slabý jako malé dítě padnul a Zlatovláska se opět proměnila v krasavici, odebrali se všichni do Hospody na Mýtince k vyhlášení výsledků, předání cen a spotřebě lahodných jídel a nápojů. Ludvíka ani Růženku, děvenku moji starostlivou, jsme ovšem na Mýtince nepotkali.

V turnaji zvítězil Věroslav Reichlt, druhé místo obsadil Jan Eisler, třetí Vilém Staněk. V dámách se prosadila Lenka Budínová, před Ilonou Syrovátkovou a Barborou Stárkovou.
Cenu za umělecký dojem, ručně točený kameninový pohár, získala Květa Dollanská.

Přestože se odehrál již pátý ročník Cimrman Cupu, oficiální webová stránka Járy Cimrmana o této velkolepé události stále zarytě mlčí.

Principál a hlavní pořadatel Václav Kotek (na snímku vpravo) odpověděl na několik otázek:

Jak vůbec vznikl Cimrman Cup ?
To je strašně jednoduché. Prostě dělám v Divadle Járy Cimrmana, to k tomu prostě patří.

Cimrman Cup má za sebou 5. ročník. Jaká jeho budoucnost ?
Pokud pan Bešta bude připravovat tyto turnaje i v příštím roce, tak jedeme dál.

Kteří lidé se turnajů zúčastňují ?
Je to spousta kamarádů, což je na tom to nejhezčí. Protože s kamarádama se hraje golf jenom pro radost. A Cimrman Cup je určitě ten, který má být pro radost.

Jaké je schéma Cimrman Cupu.
V tom je jeho atypičnost oproti ostatním turnajům. Normálně se po turnaji vyhlásí výsledky a jde se domů. Tady je to vymyšleno úplně jinak. Tady se odehraje a jde se do divadla. Teprve po divadle se vyhlašuje. K tomu byla vždy Hospoda a Mýtince, která nám vždy připravuje krásné a příjemné prostředí.

Hraje se výhradně indoorový Cimrman Cup nebo jsou i jiné verze ?
Nejsou jiné verze, je pouze tento. Musel jsem získat svolení autorů, abych turnaj mohl takto nazvat. Udělali jsme ještě Cimrman Cross Country, které má za sebou jeden ročník a to Hluboké. To byla neuvěřitelná sranda, taky schválená pány autory. Jiné nejsou.

Kdo jsou hlavní osoby, pořádající Cimrman Cup
Mám partnery, se kterými spolupracuji léta. Jsou to Plzeňský Prazdroj, Teekane a Rychlá želva, která nás ze všech večerů po turnaji odváží.

Příští ročník bude kdy?
Turnaj se hraje vždy nejbližší pátek k 25. únoru.

Slyšeli jsme smutnou zprávu. Hospoda na Mýtince končí. Proč?
To je jednoduché, nedohodli jsme se domácím na nájmu.

 

Z archivu Golf.cz:
Cimrman Cup: … 20062005 …  20042003příbuzný Echo Art Cup 2003