Cihelny hostily předposlední zastavení letošní serie midů – Vítězí Aleš Procházka a Eva Hlaváčková

12.09.2008 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje

V Cihelnách se v pátek odehrál osmý turnaj Czech Mid-Amateur Tour 2008.  By  posledním turnajem před Tour Championship na Karlštejně. Zvítězil Aleš Procházka před Pavlem Vilimovským a Tomášem Rančákem.V ženské soutěži zvítězila Eva Hlaváčková před Verou Knihovou a Annou Polavkovou.

Léto pomalu končí a s ním i letošní midovská túra. Předposlední turnaj hostil západočeský Astoria Golf Resort v Cihelnách. Předpověď počasí meteorologům opět moc nevyšla a místo očekávaného chladného dne byly v údolí říčky Teplá naprosto ideální golfové podmínky. K tomu přidejme výtečně připravené hřiště, kdy grýny dosahovaly rychlosti přes devět stop. „Obtížnost některých pin position se někomu mohla zdát možná až příliš vysoká, ale to k této soutěži prostě patří“, komentoval názory některých hráčů ředitel turnaje Dalibor Procházka. Ještě za svítání projížděl celé hřiště s místním headgreenkeepem Matthew Salmonem  a kontroloval všechny grýny a vyznačoval opravy na hřišti.

Někteří hráči ze špičky žebříčku museli turnaj vynechat z důvodu účasti na extraligových zápasech, ale v Cihelnách se hlavně bojovalo o body zajišťující udržení v top šedesát, protože na Karlštejně už může být pro někoho pozdě. V každém případě se páteční den nesl ve znamení pohodového golfu a hlavně se opět ukázalo, že dnes má šanci zvítězit  opravdu každý.

Vítěz loňské kvalifikace Pavel Vilimovský si své letošní přání „alespoň jednou stát na bedně“ již splnil, když zvítězil v Mariánských Lázních. Po odevzdaném výsledku první devítky, kdy hlásil „dvě pod“ by asi málokdo pochyboval, že by mu mohlo vítězství utéct. Jenomže to by nebyl golf. Stačila dvanáctá jamka „na jistotu“ a bylo z toho triple bogey. Pak se přidal ještě „dabláč“ na patnáctce  a náskok byl rázem pryč. Možná ještě větší smůlu měl loňský absolutní vítěz Honza Bürger, který přišel o jasné vítězství na poslední jamce. Triple bogey se na osmnáctce Honzovi asi hořce zapisovalo. Přitom na osmičce, kde byla pin pozice opravdu hodně těžká,  Honza jako jeden z mála zapisoval „berdíka“.
Z ostatních favoritů zahráli velmi slušný výsledek pod osmdesát, jedenáctý Marek Pleyer (79), desátý Standa Kopejko (79), devátý Kosmas Iliadis (79), osmý Libor Píša (78), sedmý nakonec Jan Bürger (78), šestý Pavel Trnka (78), na pátém místě Marek Černý (78) a stejný výsledek 78 a čtvrté místo Richard Svátek. Letošní první „bednu“ si odvezl bronzový Tomáš Rančák za 77. Druhé místo za 76 Pavel Vilimovský.

No a vítěz? Aleš Procházka z Karlštejna. Jeho stabilních výsledků v posledních turnajích si možná málokdo všiml. V Cihelnách prošel druhou devítku pouze se dvěma bogey a to mu při výsledku 76 stačilo na vítězství. „Je to pro mě úžasnej den, všechno mi šlo, tohle hřiště mám rád “, pronesl spokojeně při odjezdu na parkovišti.

Mezi startujícími ženami neponechala nic náhodě letos jasně dominující Eva Hlaváčková a zvítězila výkonem 82. Věra Knihová stále zlepšuje formu a za 87 si odváží stříbro. Anna Polavková obsadila za 91 bronz.
Vyvrcholením letošní série bude dvoudenní Tour Championship hraný od čtvrtka 18. září na Karlštejně. Pokud bude fungovat slíbený on-line žebříček, budou moci hráči sledovat v přímém přenosu, zda se jejich jméno udrží nad magickým číslem 60. V opačném případě mohou rozšířit dnes již hodně početné pole přihlášených na Kvalifikaci 2009 hranou v Mstěticích 25.-26.záři.