Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Cicero zlomil putter!

09.06.2004 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Počasí si na letošní túru snad zasedlo, prohlásil trefně hned ráno jeden z rodičů. Z mraků trčely provazy deště a hřiště na Konopišti začalo pomalu ožívat pestrobarevnými deštníky. Přesto na druhý turnaj letošní Dětské Golfové Tour dorazilo na sto dětí z celého Česka. A stálo to opravdu zato. Skvělé výkony i závěrečný rozstřel byl doslova ozdobou nejen tohoto turnaje. Cyril Suk z GCK a Petr Strýček z RGCML přinesli ve společné kategorii do dvanácti let shodně 77 a předvedli souboj hodný šampiónů. Rozhodla až čtvrtá jamka. Cyril Suk z GCK a Petr Strýček z RGCML přinesli ve společné kategorii do dvanácti let shodně 77 a předvedli souboj hodný šampiónů. Rozhodla až čtvrtá jamka. Vítězný Cyril to komentoval slovy: „Dával jsem šoty docela blízko, ale Petr dobře patoval a vždycky to zachránil. Nakonec jsem měl víc štěstí já.“ Takový dramatický závěr nepamatuje Tour od roku 2001, kdy se v Poděbradech v rozehrávce mezi Jirkou Kordou a Martinem Příhodou rozhodlo až na páté jamce. Sedmdesát sedm ran zahrál i ostravský Jirka Korda v kategorii kluků do čtrnácti, o ránu horší byl Honza Ryba z GCKV. Třetí skončil Pepa Janík z PGCO, ale radost z bronzové medaile vůbec neměl. Po první devítce šel totiž jednu pod a jakoby se vidiny historického výsledku lekl, na jedenáctce zahrál dablpar, na dvanátce ještě udržel nervy a zahrál birdie, ale potom už rezignoval. Nejlepší dívka v této kategorii Šárka Seifertová z Poděbrad skončila na třináctém místě. Nedostala sice medaili, ale Amara Zemplinerová ji pozvala k focení spolu s vítěznými kluky. Kategorie dívek do čtrnácti, to byla opět jednoznačná záležitost. První ostravská Katka Růžičková 78 ran. Nejen, že drží svými výsledky krok s kluky, ale stále nemá v této kategorii konkurenci. Hra ji tentokrát opravdu sedla, byla spokojená jak se hřištěm, i jak doslova řekla se super flightem. Hrála s Emily Curry-Bartoňovou z GKL, která zatím nemůže najít tu správnou formu a Lucií Bozděchovou z GCŠ. Emilly získala stříbrnou a Lucie bronzovou medaili. Nejlepší výsledek kola 75 zahrál Viktor Jánošík z GCO. Jistě litoval, že se výsledky kategorie kadetů nezapočítávají do Dětské Golfové Tour. Obdiv si zaslouží zelené karty, které znovu dostaly šanci si zahrát a opět bojovaly s počasím, se hřištěm i samy se sebou. Ani jejich výsledky se nezapočítávají do túry, ale to jim radost z vítězství rozhodně nekazilo. První skončila Alžběta Laubová z GCP před Alenou Poletínovou z Erpetu a Anitou Duškovou z GCP.
O komickou vsuvku se jako obvykle postaral Pavel Václavovič, přezdívaný Cicero. Na osmé jamce se mu podařilo zlomit putter. S přehledem hodným kadeta se snažil dopatovat dřevem. Míček nakonec do jamky zavěsil, ale šestipat nevěstil nic dobrého. Přesto neskončil poslední.
Amara Zemplinerová po delší době při vyhlašování výsledků odpískala na prsty konec turnaje a připomněla všem, že příště se hraje 14. července na Karlštejně. Ale to už bude první prázdninový turnaj!