Chris Wood: Můj rydercupový debut

23.09.2016 | Taťána Belšánová | publikováno v rubrice Novinky, Turnaje
A A A
Chris Wood

Chris Wood

Angličan Chris Wood si místo v evropském rydercupovém týmu Darrena Clarka zajistil především díky vítězství ve Wentworthu letos v květnu.

Připouštěl si myšlenky na to, že by vítězství mohlo pozitivně ovlivnit jeho start na Ryder Cupu?

„Určitě. Kdokoli by řekl něco jiného, tak by lhal. Tohle je to, o čem sní každé malé dítě, když odpaluje míčky na driving range,“ myslí si aktuální světová třicítka.

Letošní vítězství na turnaji BMW Championship je jeho třetí na European Tour. Naposledy skóroval v loňském roce na Lyoness Open, a vůbec první titul na túře získal na začátku roku 2013 v Kataru.

„Myslím, že každý evropský hráč chce kromě major turnajů vyhrát právě BMW PGA Chmapionship. Na tenhle turnaj jsem chodil jako divák už od 12 let, a byl jsem tím naprosto unešený. Mým cílem bylo si jednou ten turnaj zahrát, a letos v květnu jsem ho dokonce vyhrál. Na ten zážitek nikdy nezapomenu,“ přiznává Wood.

Vrchol sezony a s ním i Ryder Cup se pomalu blíží. Poslední tři ročníky vyhrál evropský tým. Americe se naposledy dařilo v roce 2008.

„Myslím, že je to tím, že evropská túra má víc rodinnou atmosféru. Jsme víc pospolu. I společně večeříme. V Americe hráči neustále pendlují mezi turnaji a rodinou, takže netráví moc času s ostatními hráči. A je to vidět, že asi nejsou opravdový tým,“ dodává Chris Wood, jeden z dvanácti reprezentantů evropského týmu.