Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Challenge je za dveřmi

14.08.2008 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Ve dnech 21. – 24. srpna se na liberckém hřišti utká 156 špičkových hráčů, mezi kterými nebude chybět Seve Benson – hráč, který je ve vrcholné formě a zcela jistě patří mezi favority, v průběžném pořadí Challenge Tour se neustále pohybuje na předních pozicích. Křestní jméno 21-letého golfisty není náhodné – dostal ho podle Severiana Balleseterose. Dalším v řadě hráčů, kteří stojí za vidění je Marco Ruiz. Fanoušci golfu si ho budou nejspíše pamatovat z turnaje Open Championship v Royal St. George, kdy po prvních dvou kolech vedl. V roce 2006 si zahrál celou sezónu na European Tour a nyní se pokouší o návrat. Prohlásil, že jeho snem je jednou si zahrát ve flightu Tigerem Woodsem, Lancem Armstrongem a Diegem Maradonou. Hráčem, kterého v České republice přivítáme již podruhé je Antti Ahokas. Anttiho jsme mohli vidět ještě jako amatérského hráče v roce 2006 na St Andrews Trophy v Mariánských Lázních. Pokerový specialista z Finska, který získal svůj první titul na Challenge Tour v dubnu na golfovém hřišti Hurlingham v Buenos Aires. V poli nebudou chybět čeští profesionálové a čeští amatérští hráči.

 

Ve dnech 21. – 24. srpna se na liberckém hřišti utká  156 špičkových hráčů, mezi kterými nebude chybět Seve Benson – hráč, který je ve vrcholné formě a zcela jistě patří mezi favority, v průběžném pořadí Challenge Tour se neustále pohybuje na předních pozicích. Křestní jméno 21-letého golfisty není náhodné – dostal ho podle Severiana Balleseterose.

Dalším v řadě hráčů, kteří stojí za vidění je Marco Ruiz. Fanoušci golfu si ho budou nejspíše pamatovat z turnaje Open Championship v Royal St. George, kdy po prvních dvou kolech vedl. V roce 2006 si zahrál celou sezónu na European Tour a nyní se pokouší o návrat. Prohlásil, že jeho snem je jednou si zahrát ve flightu Tigerem Woodsem, Lancem Armstrongem a Diegem Maradonou.

Hráčem, kterého v České republice přivítáme již podruhé je Antti Ahokas. Anttiho jsme mohli vidět ještě jako amatérského hráče v roce 2006 na St Andrews Trophy v Mariánských Lázních. Pokerový specialista z Finska, který získal svůj první titul na Challenge Tour v dubnu na golfovém hřišti Hurlingham v Buenos Aires.

Prize Money turnaje 180.000 Eur, 2,7 milionu českých korun.. Na vítěze čeká odměna 28.800 Eur, přes 660.00 českých korun.

V poli nebudou chybět čeští profesionálové a čeští amatérští hráči.Challenge se účastní čeští amatérští hráči: Tomáš Kamas,  Jiří Korda, Ondřej Liesser, Marek Nový, David Procházka a Jakub Stanislav.

V poli profesionálů jsou přihlášeni: Petr Nič, Petr Skopový, Ondřej Lébl, Petr Mrůzek, Petr Štrougal, Jiří Němeček, Jakub Kučera, Alana  Babický, Daniel Štika, David Horsky a Jiří Štryncl.

Toto je náznak toho, co na „Nejlepším hřišti hřišti roku 2007″ bude k vidění od 21. – 24. srpna. Kromě špičkového golfu jsme pro diváky na sobotní podvečer připravili Longest Drive exhibici předních hráčů Challenge Tour.
 
Záchytná parkoviště pro diváky jsou připravena v Mníšku, odkud je zajištěna kyvadlová doprava na hřiště Ypsilon. Vstup pro diváky je na turnaj zdarma.
 
Jak se na dostanete na hřiště: z dálničního průjezdu Libercem (Děčín – Praha) odbočit směrem na Frýdlant a stále se držet ukazatelů na Frýdlant až do obce Mníšek. V centru obce Mníšek odbočit doprava přes most (směr Raspenava) a po dalších cca 300 m odbočit opět vpravo směrem na Fojtku. Pokračujte rovně, přejedete železniční přejezd za nimž je záchytné parkoviště.

Michaela Rudová 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Informace o hřišti ….. Hřiště na satelitní mapě ….. Stránka Challenge