CGAT 2013 zahájila na Kunětické Hoře

03.05.2013 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Jakub Bareš a Karolína Vlčková

Neděle – poslední kolo
Muži: V mužské soutěži překvapivě zvítězil osmnáctiletý domácí hráč Jakub Bareš (E). O dvě rány porazil druhého Jakuba Pokorného z Erpetu. O třetí místo (+4) se podělili Dominik Pavouček, Martin Pospíšil a Adam Studený. 
Turnaj měl více překvapení. Velký favorit turnaje David Procházka pokazil druhé kolo a musel se spokojit s 20. místem (+13). Obhájce loňského vítězství Jiří Korda v druhém kole nesprávně dropoval a byl diskvalifikován. Páteční první kolo propršelo, v sobotu a neděli bylo počasí příjemnější.

 

Konečné Top 10 muži:

Ženy: Ženská soutěž dospěla do  rozehrávky mezi Karolínou Vlčkovou a Marií Luňáčkovou. Obě dohrály tři kola se shodným výsledkem 223 (+7). Zvítězila Vlčková z Albatrossu na druhé přidané jamce je to její třetí vítězství za sebou v tomto turnaji. 
I tady vypadly favoritky, od kterých se čekal útok na titul. Kateřinu Krásovou nepotkala Kuňka v dobré formě. V prvním kole nasekala 85 ran a v dalších kolech po 79 úderech. Skončila na 16. místě.  Obdobně se nedařilo úřadující mistryni na jamky Lucii Hinnerové, která neprošla cutem.

Konečné Top 10 ženy:

Sobota – 2. kolo
Muži: Obhájce titulu Jiří Korda z Beskydského GK je ze hry. Na sedmnácté jamce (začínal z 10. odpaliště) dropoval žlutou vodu jako červenou a po konzultaci s rozhodčím následovala diskvalifikace. Možnost úspěchu v turnaji si pokazil favorit David Procházka z GC Č. Budějovice. Ve druhém kole se zhoršil o osm ran a s celkovým skóre +10 se z prvního propadl na 30. místo.
Ve vedení turnaje zůstal Adam Studený z GC Brno (E) následován dvojicí Jakub Pokorný (Erpet), Jakub Bareš (domácí). Oba ztrácejí jednu ránu.
Do cutu pro 42 hráčů se nevejdou přední hráči Milan Vantuch, Viktor Janošík a Marek Siakala.

Top 10 druhého kola mužů:

 

Karolína Vlčková

Ženy: Obhájkyně titulu Karolína Vlčková z Albatrossu se zlepšila o sedm ran, donesla 71 úderů, zatím jediný výsledek pod par, a s celkovým skóre +5 se posunula do čela ženské tabulky. Na druhé místo pokročila v sobotu třetí Marie Luňáčková z Týna nad Vltavou (+6). O třetí příčku (+8) se dělí Silvie Dittertová (Royal GC Mariánské Lázně) s páteční vedoucí hráčkou Kateřinou Vlašínovou z GC Austerlitz. Ta se ve druhém kole zhoršila o čtyři údery.

Do cutu pro 21 hráček se nevejdou přední hráčky Lucie Hinnerová, Kateřina Černá a Johanka Šteindlerová.

Top 10 druhého kola žen:

 

Pátek – 1. kolo
Muži: David Procházka (České Budějovice) a Adam Studený (Brno) donesli nejlepší výsledky dne a dělí se o vedení. Oba hráli 73 úderů, jeden úder nad par hřiště. Na třetím místě přenocují Kevin Dolejš  (Mstětice)  a Petr Dědek (Hodkovičky) s výsledkem +2.

Ženy: Papírová favoritka a obhájkyně loňského titulu Karolína Vlčková z Albatrossu neměla dobrý start. Jedno triple bogey, čtyři bogey a jediný berdík znamenalo 78 úderů (+6) a šestou pozici. Vede Kateřina Vlašínová z Austerlitzu (+2) před Adrianou Kubecovou z Čechie (+4). Na třetí pozici je Marie Luňáčková z Týnu nad Vltavou (+5)

Top 10 prvního kola:

 

Karolína Vlčková a Jiří Korda - vítězové 2012

Nejvyšší domácí individuální dlouhodobá soutěž Czech Golf Amateur Tour zahajuje prvním turnajem o víkendu na Kunětické Hoře.
Startuje dvacet hráčů s kladným hendikepem a dalších sedmnáct s hendikepem do 1,0, což slibuje golf na vysoké úrovni.
Turnaj je tříkolový. Začíná se v pátek 3. května, končí v neděli 5. května. Do turnaje bude vpuštěno 144 hráčů, po sobotním druhém kole je cut pro 42 hráčů a 21 hráček.
Loňské vítězství budou obhajovat Jiří Korda a Karolína Vlčková.
Hraje se na hřišti GC Kunětická Hora s parem 72, délkou  6.656 mterů pro muže a  5.868 metrů pro ženy .

Odkazy: … GC Kunětická HoraHřiště na satelitní mapěLoňské zpravodajství na Golf.cz

.