CGAT Prezident Masters – vítězí Martin Příhoda a Kateřina Růžičková

16.09.2007 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje

Poslední letošní turnaj nejvyšší individuální soutěže, Czech Golf Amateur Tour presented by Czech Airlines and Letiště Praha se odehrál 15. a 16. září na hřišti D´Este golfového rezortu GC Konopiště. V mužské dvoukolové soutěži zvítězil Martin Příhoda z Royal GC Mariánské Lázně (-4), v ženské Kateřina Růžičková z GK Čechie (-8). Druhá místa obsadili Lukáš Tintěra (GC Karlovy Vary) a Emily Curry Bartoňová (GC Karlštejn). Třetí místa obsadili Viktor Skalle (GK Čechie) a Karolína Vlčková z GK Líšnice.

V mužském turnaji byly síly vyrovnané. Po prvním kole vedl Viktor Skalle o ránu před Martinem Příhodou, o dvě před Tomášem Kamasem. Dalších devět hráčů za ním se vešlo do rozdílu tří úderů.
V druhém kole Skalle vedení neudržel. Zahrál šest bogey a to na výborně hrajícího Příhodu ani Tintěru nestačilo a musel se spokojit s třetím místem. Tintěra zahrál druhé kolo za vynikajících 67 ran, které napravily skore 75 z prvního kola a vynesly ho z jedenácté na druhou příčku. Příhoda měl dobrou výchozí pozici, do druhého kola šel z druhého místa se skore 71 (-1). Druhé kole šel za vynikajících 69, které znamenaly první místo s náskokem dvou ran. Tomáš Kamas druhé kolo vyloženě pokazil (80), Triple bogey na 14. jamce a double bogey na 17. a poslední jamce znamenaly propad na konečnou 18. pozici.

V ženské kategorii bylo jasno od začátku. Kateřina Růžičková (GK Čechie) nenechala nikoho na pochybách, že ona je současnou nejlepší hráčkou. Fantastickým výkonem 68,68 –8 utekla soupeřkám o tučných jedenáct ran.
Druhá v pořadí Emily Curry Bartoňová (GC Karlštejn) hrála také velmi dobře (76,71), ale na Růžičkovou v takovéto formě nestačila. Třetí místo obsadila Karolína Vlčková z GK Líšnice (76,77).

Hřiště D´Este bylo ve vynikajícím stavu a přispělo k vynikajícím výkonům hráčů na špici výsledkové listiny.

Prezident Masters presented by Czech Airlines and Letiště Praha se hrál pod tradiční patronací agentury Meredith Petra Žáka.