Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

CGAT 2004 – BIG BOARD CUP – ŠILHEŘOVICE

23.05.2004 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Lukáš Tintěra (GC Karlovy Vary) a Zuzana Mašínová (GC Praha) zvítězili v Šilheřovicích v druhém turnaji naší nejvyšší amatérské soutěže Czech Golf Amateur Tour. V první kole odstartoval nejlépe karlovarský Lukáš Tintěra, který přinesl skvostných 69. Kromě příjemného přenocování na první příčce pro něj tento výkon znamenal zlepšení handicapu z 1,3 na 0,9. O dvě rány za ním skončil hráč pražské Čechie Martin Peterka (71). Třetí příčku obsadil po prvním kole překvapivě Tomáš Kamas z jihočeského GC Mnich (72), čtvrtou Martin Bešta z GC Erpet. Za neúčasti Svobody a Niče (reprezentují ve Skotsku) byli horkými favority ostřílení borci Němeček a Skopový. První kolo se jim však ani trochu nepovedlo a shodným výsledkem 78 vstupovali do druhého kola z 18. a 19. místa. Ztráta devět ran na vedoucího hráče byla pro tyto špičkové hráče nepříjemnou zátěží. Za povšimnutí určitě stojí výkon Tomáše Kamase (GCMN) na 3. místě, Petra Ayebouiy (GCP) na 5., Marka Růžičky na 6. a Marka Nového (GKDD) na 7. místě. Zatím to nejsou obvyklá jména z čela tabulky. Další jména na které si budeme muset zvyknout jsou jména hráčů z Prosper GC Čeladná. Na výsledkové listině prvního kola svítili v první třicitce hned čtyři. Boroš (10.) Matuš (16.) Kozubík (22.) a Mikulík (29.). Do prvního kola nastoupilo 78 mužů.
V ženské soutěži si v nepřítomnosti Kvídové a Balkové vedla v sobotním prvním kole nejlépe Zuzana Mašínová z GC Praha (74). O ránu za ní přenocovala na druhém místě Edita Nechanická z RGCML. Bombou je třetí místo Marcely Hykové z GC Praha, která do turnaje nastoupila s druhým nejvyšším s handicapem 11,4. Výsledkem 76 odsunula z této pozice předpokládané favoritky z Mariánských Lázní a Erpetu, zařídila si výbornou pozici do druhého kola a „jednomístný“ handicap 9,6. Skvělá je také šestá pozice mladinké Petry Dvořákové z RGCML. Její klubová kolegyně Markéta Křížová nezopakovala svoje výkony z Darovanského Dvora. S výsledkem 80 přenocuje na 13. příčce. Překvapením je slabší výkon nejlepší slovenské hráčky Zuzany Kamasové (79 – 10. místo) a karlovarské Stáni Samkové (79 – 11. místo). Akademická mistryně ČR 2004 Kateřina Resová z GC Austerlitz pokazila první kolo a výkonem 86 je na 25. místě. O slušné úrovni kola svědčí skutečnost, že ze startovního pole jednatřiceti hráček dvanáct přineslo výsledek pod 80 ran. Do prvního kola nastoupilo 31 hráček.

Druhé nedělní kolo přineslo mrazivé počasí ne příliš vzdálené od nuly, s deštěm a kroupami. Lídři prvního kola však své pozice uhájili. Vedoucí Tintěra a druhý Peterka zůstali v konečném účtování na stejném místě. Po prvním kole třetí Kamas zhoršil o sedm ran (79) a klesl na konečné sedmé místo. Dopředu se propracovali především zkušenější hráči a hráčky. Nejdůrazněji zabral Mikuláš Ordnung (GCK), který druhé kolo zlepšil o tři rány, přinesl nejlepší výsledek dne 73 a z jedenácté příčky se posunul na zasloužené třetí místo. Favorit Petr Němeček také zlepšil o tři rány ale díky nabrané ztrátě skončil nakonec osmý. V druhém kole si nepolepšil další z favoritů Petr Skopový. Výkonem o dvě rány horším zůstal na pro něj nelichotivém 19. místě.
V ženské soutěži uhájila první pozici Zuzana Mašínová (GCP)a to i přes výkon o pět ran horší než v předešlém kole. Edita Nechanická druhou pozici neuhájila. Výkon 80 jí odsunul na konečné páté místo. Nejvíce zabraly ostřílené Kamasová a Samková, které turnajem prošly jako dvojčata. Hrály stejně první i druhé kolo (79,75). Zlepšily o čtyři rány a postoupily v konečném výsledku na medailové pozice. Samková druhá, Kamasová třetí.
Turnaj se hrál na výborně připraveném hřišti.