Čeští senioři zvítězili nad Německem

16.09.2011 | freedrive | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

-  v Mariánských Lázních ovládli Češi fourbally i singly
–  čeští senioři triumfovali rozdílem dvanácti bodů
–  Němci vyhráli pouze čtyři dvouhry

S blížícím se závěrem golfové sezóny absolvovali čeští seniorští golfisté jednu z nejvýznamnějších akcí roku. Každý rok měří své síly při mezistátním utkání s Německem. Pořadatelství se pravidelně střídá a Česká seniorská golfová asociace pozvala německý tým do Mariánských Lázní. Klání má nejen sportovní, ale také vysokou společenskou prestiž.

Program utkání byl jako vždy rozdělen na dvě části. V první den se hrály čtyřhry systémem fourball – celkem devět zápasů, po nichž čeští senioři vedli 7:2. O konečném výsledku pak rozhodovalo celkem osmnáct dvouher. Oba týmy byly rozděleny na dvě části – první šestka s nižšími handicapy hrála na rány, dalších dvanáct golfistů pak s vyrovnáním.

Naše „áčko“ ve dvouhrách nedovolilo Němcům získat ani bod. Nejjednoznačnějším způsobem zvládli své duely Antonín Kunšta a Jaroslav Hanek. Oba zdolali své soupeře už na třinácté jamce. Kunšta i Hanek tak potvrdili, že v posledních týdnech mají skvělou formu, kterou předvedli už před necelým měsícem na Mezinárodním a národním mistrovství České republiky v Karlových Varech. Bez potíží uspěli proti Němcům i další členové A-týmu František Foldin, Petr Poláček a Jan Nečas. Do sedmnácté jamky musel bojovat s Ulrichem Wilhelmem Theisem pouze Vladimír Mach. Výrazně vyrovnanější zápasy nabídli hráči z B-týmů. Tady už se prosadili i senioři z Německa. V té době už ale bylo o vítězi celého mezistátního utkání prakticky rozhodnuto. Čtyři zápasy dospěly až na závěrečnou jamku. Ve třech se soupeři rozešli smírně a Ivo Novák udolal Haralda Kienzleho. Pro Německo uhráli v singlech všechny body golfisté z „béčka“. Na zvrat v zápase to ale stačit nemohlo.

Reprezentanti České republiky porazili německé seniory 19,5 : 7,5. Svým jednoznačným triumfem opět vylepšili dlouhodobou pozitivní bilanci vzájemných utkání.