PGAC Golf Prague Open – den poslední

09.05.2012 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Stanislav Matuš

Středa – posledni kolo
(freedrive) Stanislav Matuš v průběhu závěrečného kola navýšil po první devítce svůj náskok před Ondřejem Lieserem na čtyři rány. Ondřej Lieser totiž na sedmičce zapisoval double bogey a Filip Mrůzek na čtyřce bogey. Matuš měl nakročeno k pohodovému vítězství, ale bylo to jen zdání. Po šestnácti jamkách se Matuš dostal na skóre -11 a jeho konkurenti na -8, když se Filip Mrůzek blýskl právě na pětiparové jamce číslo 16 eaglem. Druhou ranou se dostal ke greenu a eagle si vysloužil za dokonale přesný chip in. Zápletku do vývoje boje o vítězství vnesla sedmnáctka s parem 3. Matušova první rána skončila ve vodě a na green tak hrál až třetí úder. Dva paty pak znamenaly double bogey a smrsknutí náskoku na jedinou ránu.

Drama dostoupilo vrcholu na osmnáctce. Filipu Mrůzkovi nevyšel drajv, který se k jeho smůle zastavil pod hranou bunkeru a musel se vyhrávat na fervej. Lieser druhou ranou přehrál green a Matuš poslal svůj úder do greenu na metr a půl k jamce. Mrůzek dohrál do bogey, Lieser do paru a Matušovi pak dva paty stačily k jistotě třetího titulu na Pilsner Urquell Czech PGA Tour. Ke dvěma z loňského roku na Tálích a v Karlových Varech přidal první letošní. „Hrálo se mi velice dobře. A to i proto, že hřiště na Kunětické Hoře výborně znám a mám ho rád. Navíc jsem přijel rozehraný z turnajů v Maroku. Nejvíce jsem byl spokojený s patováním. Na poslední kolo se sice greeny zrychlily, ale po pár jamkách jsem se adaptoval a bylo to v pořádku. Možná to pro někoho po devítce vypadalo, že budu mít klidnou cestu k titulu, ale kluci hráli výborně a musel jsem se až do úplného závěru mít na pozoru,“ okomentoval svůj triumf Stanislav Matuš. Za premiérové vítězství získal prémii 85 tisíc korun.

Závěrečné Top ten


Úterý – 2. kolo
Ve vedení zůstal Stanislav Matuš (-8), která zahrál stejně jako v prvním kole 68 úderů a do třetího kola má náskok  tři údery.  Na druhou pozici se posunul obhájce amatér Ondřej Lieser (-5), který zahrál 66 úderů, nejlepší výsledek kola.

Filip Mrůzek hrál druhé kolo o čtyři rány hůře a přenocuje na  třetí pozici.
Překvapení prvního kola Holanďanka Sandra Eggermont neudržela laťku, donesla 80 ran a klesla na 24. místo.
Velký průlet výsledovkou předvedl Petr Nič. Po výkonu 69 se posunul z 55. na 12. místo (+3). Stejně tak si Robert Schovánek polepšil ze 71.  na 19. místo (+4). Marek Nový výkon nezlepšil (72,73)  a zůstává na stejné pozici, devět ran od čela turnaje.

Do třetího kola postupuje 40 nejlepších hráčů a dělená místa.

 

Stanislav Matuš – Filip Mrůzek

Pondělí – 1. kolo
Stanislav Matuš a Filip Mrůzek (-4)  jsou po prvním kole v čele turnaje české PGA Golf Prague Open.

Marek Nový hrál v paru a Ondřej Lieser +1 a jsou na 13. a 15. místě.

Překvapením kola je holandská profesionálka Sandra Eggermont (-2), která s naší špičkou drží krok. Je na třetím děleném místě. Turnaje se účastní šest hráček.

Další pozice: 3. Nechanický jr (-2), Lizánek (-1), Nový (E), 14. Horský, Lieser (+1), 22. Příhoda (+2), Velenský (+3),  44. Ryba (+5),  57. Nič (+6),  74. Skopový (+8),.

Turnaj má první diskvalifikace.  Slovenská hráčka Veronika Falathová nenastoupila bez odhlášení a  Velšan Ian Campbell použil nedovolené elektronické měřící zařízení.

Kompletní ýsledky

 


 

Ondřej Lieser - vítěz 2011

Prvním turnajem sezóny českých profesionálů je už několik let Golf Prague Open.  Šestý ročník se ze Mstětic tentokrát přestěhoval na Kunětickou Horu. Premiéra sezóny 2012 uvítá nejlepší české profesionály a kvalitní konkurenci ze zahraničí. Přijedou hráči z Holandska, USA, Austrálie, Kanady, Maďarska, Slovinska, Polska, Francie, Švýcarska, Slovenska a Španělska.

Turnajové vítězství obhajuje amatér Ondřej Lieser, který bude na rozdíl od loňských Mstětic hrát na svém domovském hřišti. Kunětická Hora je jedno z našich nejkvalitnějších a nejdelších hřišť a naše profíky tvrdě prověří. Délka hřiště je 6.656 metrů, par 72. Rekord hřiště drží právě Ondřej Lieser. Loni zde v amatérském turnaji CGAT zahrál 64 úderů.

Turnaj je tříkolový, má dotaci půl milionu českých korun. Po druhém kole bude cut pro nejlepších 40 hráčů.

 

Z archivu Golf.cz – Golf Prague Open:  … 20112010200920082007

Odkazy: … GC Kunětická Hora …  Czech PGA TourPGA Czech

foto © Antonín Krčmář, Martrin Kabát, Ivan Paggio

.