Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Čeští profesionálové v českých Benátkách – vítězí Velenský

10.07.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Pondělí – 2. kolo
Mimořádně dramatické vyvrcholení nabídlo závěrečné kolo turnaje Benátky PGAC by BH Securities, pátého dílu Pilsner Urquell Czech PGA Tour 2011. O vítězi premiérového profesionálního podniku v Golf Resortu Paradise se o vítězi rozhodovalo až v prvním letošním play off. V Benátkách do něho postoupila trojice hráčů – Stanislav Matuš, Marek Nový a Vladimír Velenský.

První dva jmenovaní už ve své kariéře na prvenství mezi profesionály dosáhli, ale dnes jim překvapivě vzal všechny trumfy Vladimír Velenský. Už samotný Velenského postup do rozehrávky byl hodně nečekaný. V Benátkách se mu ale v obou kolech dařilo a dotáhl to až k premiérovému prvenství.

Do druhého kola vstupoval z nejlepší pozice Marek Nový, který v první den předvedl 69 ran. V pondělí ale o svůj náskok přišel. Na čtyřce a šestce zahrál bogey, která dokázal v závěru první devítky napravit dvěma birdie a stále se držel na skóre -3. Na druhé devítce ale zapisoval další dvě bogey a kolo dokončil za 74 ran, čímž klesl na výsledek -1.

Vladimír Velenský ztrácel po úvodním dnu na Marka Nového tři rány. Náskok dosavadního lídra turnaje zlikvidoval na druhé devítce, na níž předvedl dvě birdie a přinesl 71 ran, čímž se dostal na konečné skóre -1.

Stanislav Matuš se nenechal nijak vyvést z míry nepříjemným a silným větrem a dokázal se oproti včerejšku zlepšit o tři údery. Po sedmi jamkách to ale na nějaký posun nevypadlo, protože na nich zahrál tři bogey. Ale pak se nadechl k parádní jízdě, která se projevila pěti birdie! Matuš se do play off kvalifikoval výsledkem 70 ran a celkově -1.

Pro rozehrávku byla vybrána osmnáctá jamka. Nejpevnější nervy i chladnou hlavu prokázal Vladimír Velenský, když na rozdíl od svých soupeřů Matuše a Nového zahrál birdie a mohl se radovat. K titulu se prokousal zásluhou osmimetrového patu. Za svůj premiérový titul mezi profesionály získal na doposud nejštědřeji dotovaném podniku sezóny Pilsner Urquell Czech PGA Tour prémii 68 tisíc korun.

Před rokem jako Playing Pro vstoupil Vladimír Velenský do PGAC, aby se v první sezóně prosadil maximálně na 10. místo ve Waidhofenu. V letošním roce začal umístěním v páté desítce ve Mstěticích a v Berouně skončil na 15. místě. „Hřiště jsem dobře poznal během několika přátelských kol s Jakubem Jandou, což mi určitě hodně pomohlo. Golf hraji hlavně pro radost a nijak jsem se proto nestresoval. Po výsledcích 72 a 71 jsem cítil, že by to mohlo být dobré a nakonec to klaplo. V play off jsem byl naprosto klidný. Musím pochválit hřiště, které bylo perfektně připravené. Také chci poděkovat české PGA, že pro nás připravila tak výbornou túru,“ okomentoval své vystoupení 33 letý vystudovaný politolog.


Pátým turnajem se Czech PGA Tour po Ropici a Tálích vrací z východu do středu Čech. Ve dnech 9. až 11. července se poprvé v Golf Resortu Paradise v Benátkách nad Jizerou uskuteční turnaj PGAC.   Dotace turnaje je 500.000 korun. Startovní pole je limitováno počtem 78 hráčů, ze kterých na odměny dosáhne první třicítka.  Na seznamu přihlášených jsou nejlepší jména (abc):  Steve Bradley, Roland Hahn, Jan Juhaniak, Ondřej Lébl, Lukáš Lizánek,  Stanislav Matuš,  Marek Nový, oba Mrůzkové, Mike Newell, Petr Nič, Marek Nový, Viktor Skalle, Lukáš Tintěra, Martin Příhoda, Tomáš Kamas,  Petr Skopový, Peter Švajlen  a další.
Na startu se objeví tři ženy.  Jsou přihlášeny Daniela Proroková, Anna Sixtová a Denisa Sobotková.
Hřiště Soudný má par 72 a délku 6.710 metrů z mužských černých odpališť a 5.343 metrů z ženských modrých odpališť.

Odkazy: … GC benátkyHřiště na sat. mapěPGA C …. Czech PGA Tour

foto © Antonín Krčmář

.