Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Čeští golfisté mají poprvé příležitost zúčastnit se Faldo Series na svém území

26.04.2011 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Mladí čeští golfisté dostanou poprvé v České Republice šanci okusit atmosféru světové série turnajů Faldo Series, která se koná ve dnech 24. a 25.6. 2011 na Golf Resortu Telč.

Velmi se těšíme na první ročník Faldo Series Czech Championship v červnu v Telči“ říká Nick Faldo. „Doufáme, že tato akce pomůže propagovat golf jako sport v České Republice a že naše zkušenosti pomohou již aktivním hráčům v jejich dalším zdokonalování se“ dodává k tomu zakladatel této série a nejúspěšnější golfista anglické historie Nick Faldo.

Šestinásobný vítěz majorů dále dodává: „Chtěli bychom poděkovat provozovateli resortu, společnosti CZ Golf a jejímu předsedovi představenstva Dr. Petru Švrčkovi za organizaci tohoto turnaje.“

„Je pro nás velkou ctí hostit první turnaj Faldo Series v České Republice a nemáme žádné pochyby, že to bude úspěšná akce, která nám pomůže zpromovat golf v České Republice“ říká k tomu Petr Švrček. „Během posledních několika let jsme byli svědky významného nárůstu mladých golfistů v ČR a představení turnaje Faldo Series může pomoci tento stav ještě zesílit.“

Golf resort Telč, který má par 72 a jeho délka ze žlutých odpališť je přes 6000 metrů, je situován v překrásné přírodě kraje Vysočina, pouhé tři kilometry od historického centra města Telč, které je součástí UNESCA.

Faldo Series Czech Championship je kvalifikační turnaj hraný na 36 jamek a je otevřen všem zájemců ve věkovém rozmezí 12 – 21 let z České Republiky a přilehlých zemí. Vítězové z pěti skupin (3 věkové skupiny pro chlapce, 2 pro dívky) se automaticky kvalifikují na 15th Faldo Series Europe Grand Final, které letos hostí Sir Nick Faldo ve dnech 12.-14. 9. 2011 v severoirském resortu Lough Erne Resort. Mimochodem toto hřiště bylo minulý rok vyhlášeno 7. nejhezčím golfovým hřištěm ve Velké Británii.

Faldo Series byla založena v roce 1996 a k dnešnímu dni se v pětadvaceti zemích po celém světě odehrává na 35 různých kvalifikací. Celkově se turnajů za minulý rok zúčastnilo více než 5 000 hráčů. Mez nejslavnější vítěze z minulosti patří např. Rory McIlroy, Nick Dougherty, Olive Fischer a současná světová jednička Yani Tseng.

Pro více informací, prosím, navštivte stránky www.czgolf.cz/faldo-series

Zdeněk Jehlička