Čeští golfisté mají poprvé příležitost zúčastnit se Faldo Series na svém území

26.04.2011 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Mladí čeští golfisté dostanou poprvé v České Republice šanci okusit atmosféru světové série turnajů Faldo Series, která se koná ve dnech 24. a 25.6. 2011 na Golf Resortu Telč.

Velmi se těšíme na první ročník Faldo Series Czech Championship v červnu v Telči“ říká Nick Faldo. „Doufáme, že tato akce pomůže propagovat golf jako sport v České Republice a že naše zkušenosti pomohou již aktivním hráčům v jejich dalším zdokonalování se“ dodává k tomu zakladatel této série a nejúspěšnější golfista anglické historie Nick Faldo.

Šestinásobný vítěz majorů dále dodává: „Chtěli bychom poděkovat provozovateli resortu, společnosti CZ Golf a jejímu předsedovi představenstva Dr. Petru Švrčkovi za organizaci tohoto turnaje.“

„Je pro nás velkou ctí hostit první turnaj Faldo Series v České Republice a nemáme žádné pochyby, že to bude úspěšná akce, která nám pomůže zpromovat golf v České Republice“ říká k tomu Petr Švrček. „Během posledních několika let jsme byli svědky významného nárůstu mladých golfistů v ČR a představení turnaje Faldo Series může pomoci tento stav ještě zesílit.“

Golf resort Telč, který má par 72 a jeho délka ze žlutých odpališť je přes 6000 metrů, je situován v překrásné přírodě kraje Vysočina, pouhé tři kilometry od historického centra města Telč, které je součástí UNESCA.

Faldo Series Czech Championship je kvalifikační turnaj hraný na 36 jamek a je otevřen všem zájemců ve věkovém rozmezí 12 – 21 let z České Republiky a přilehlých zemí. Vítězové z pěti skupin (3 věkové skupiny pro chlapce, 2 pro dívky) se automaticky kvalifikují na 15th Faldo Series Europe Grand Final, které letos hostí Sir Nick Faldo ve dnech 12.-14. 9. 2011 v severoirském resortu Lough Erne Resort. Mimochodem toto hřiště bylo minulý rok vyhlášeno 7. nejhezčím golfovým hřištěm ve Velké Británii.

Faldo Series byla založena v roce 1996 a k dnešnímu dni se v pětadvaceti zemích po celém světě odehrává na 35 různých kvalifikací. Celkově se turnajů za minulý rok zúčastnilo více než 5 000 hráčů. Mez nejslavnější vítěze z minulosti patří např. Rory McIlroy, Nick Dougherty, Olive Fischer a současná světová jednička Yani Tseng.

Pro více informací, prosím, navštivte stránky www.czgolf.cz/faldo-series

Zdeněk Jehlička